آموزش و همایش دیجیتالامنیت اطلاعات

دفع بیش از ۳۰ هزار حمله اینترنتی به سازمان امور دانشجویان

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان از شناسایی و دفع بیش از۳۰ هزار حمله اینترنتی به این سازمان در سال گذشته خبر داد.

مهندس بهزاد رسته‌من مطلق ضمن بیان این مطلب گزارشی از عملکرد دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۹۸ ارائه داد و گفت: تکمیل سامانه سجاد به عنوان یک سامانه جامع برای ارائه کلیه خدمات سازمان امور دانشجویان به صورت غیر حضوری از مهمترین اقدامات این دفتر در سال گذشته بود.

وی افزود: در راستای تحقق دولت الکترونیک، کاهش هزینه‌ ها و صرفه‌جویی در زمان، در سال ۹۸ سامانه ویدئو کنفرانس برای ادارات تربیت بدنی، بورس، دفتر مشاوره، معاونت دانشجویان داخل به کار گرفته شد و درخواست کالا از انبار نیز به صورت الکترونیکی تعریف و کاغذ از این فرآیند حذف شد.

ارتقای سخت‌افزاری سرورها

مهندس مطلق تصریح کرد: ارتقای سخت‌افزاری سرورها، ایجاد ارتباط مستقیم مکاتباتی با بیش از ۵۰ دانشگاه کشور از طریق پروتکل ECE از جمله دیگر اقدامات دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در سال گذشته است، ضمن اینکه با حملات سایبری به سرورها و زیرساخت سازمان مقابله موثری صورت گرفت، به طوری‌که در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار حمله اینترنتی شناسایی و دفع شد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان با اشاره به شیوع کرونا و توصیه‌های ستاد ملی کرونا و هیات دولت بر کاهش حضوری کارکنان، گفت: دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بسترهای لازم برای دورکاری کلیه کارمندان را فراهم کرده است.

وی راه‌اندازی domain داخلی جدید به منظور افزایش بهره‌وری شبکه و تعویض سوئیچ‌های اصلی شبکه اینترنت سازمان با سوئیچ‌های پیشرفته‌تر و بهبود کارایی شبکه داخلی را از دیگر اقدامات این دفتر در سال ۹۸ برشمرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مهندس مطلق با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال ۹۸، همکاری با ستاد انتخابات وزارت کشور جهت برگزاری هرچه بهتر انتخابات و تائید مدارک تحصیلی به صورت الکترونیکی در زمان ثبت نام داوطلبان را از دیگر اقدامات دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان نام برد.

ایسنا

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا