خانه / فین‌تک / بانکداری‌دیجیتال / رسیدگی به «ربات جعل رسید بانکی» در دایره اختیارات بانک مرکزی نیست
رسیدگی به «ربات جعل رسید بانکی» در دایره اختیارات بانک مرکزی نیست

رسیدگی به «ربات جعل رسید بانکی» در دایره اختیارات بانک مرکزی نیست

معاون نظارت اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در خصوص اقدامات بانک مرکزی برای مقابله با پدیده خطر آفرین «ربات جعل رسید بانکی» توضیح داد.

به گزارش اقتصادالکترونیکی به نقل از ایبنا؛ معاون نظارت اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در خصوص اقدامات بانک مرکزی برای مقابله با پدیده خطر آفرین «ربات جعل رسید بانکی»، گفت: نکته مهمی که در این مورد باید مدنظر قرار گیرد این است که جنس تخلف انجام‌گرفته به‌گونه‌ای است که رسیدگی به آن در دایره اختیارات بانک مرکزی نیست و سایر نهادهای انتظامی به آن پرداخته‌اند.

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

سید یاسر میرحق‌جو در گفت‌وگو با میزان، در خصوص اقدامات بانک مرکزی برای مقابله با پدیده خطرآفرین «ربات جعل رسید بانکی» گفت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مسئولیت‌ها و اختیاراتش نسبت به موارد تقلب و تخلف در حوزه‌های مرتبط کاملاً هوشیار است و مراقبت‌های لازم را اعم از اقدامات پیشگیرانه، آگاهی‌رسانی و فنی انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: بانک مرکزی به‌محض اطلاع، مراتب را موردبررسی قرارداد و هماهنگی‌های لازم با سایر نهادهای مسئول در این زمینه به عمل آمد.

معاون نظارت اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی گفت: نکته مهمی که در این مورد باید مدنظر قرار گیرد این است که جنس تخلف انجام‌گرفته به‌گونه‌ای است که رسیدگی به آن در دایره اختیارات بانک مرکزی نیست و سایر نهادهای انتظامی به آن پرداخته‌اند.

میرحق‌جو گفت: باید توجه داشت که فعال‌سازی و استفاده از سرویس دریافت پیامک واریز به‌حساب و فعال‌سازی این خدمت توسط مشتریان شبکه بانکی و عدم اتکای صرف به رسید انتقال وجه و در کنار توجه ویژه هم‌وطنان به نصب نرم‌افزارهای پرداخت و بانکی از منابع معتبر می‌تواند در کاهش آسیب‌پذیری‌ها به‌طور قابل‌توجهی، مؤثر باشد.

اخیراً فیلمی در رسانه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد که در آن به پدیده خطرآفرین «ربات جعل رسید بانکی» اشاره شده بود به طوری که طبق ادعای مطرح شده، این ربات قادر به جعل رسیدهای بانکی است.

منبع: ایبنا

حتما ببینید

مشاور سابق ریپل بعنوان رگولاتور ارشد بانکداری فدرال رزرو معرفی می شودد

مشاور سابق ریپل بعنوان رگولاتور ارشد بانکداری فدرال رزرو معرفی می شودد

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که مایکل بار (Michael Barr)، مشاور سابق شرکت بلاک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *