خانه / فین‌تک / بانکداری‌دیجیتال / ارز دیجیتال بانک مرکزی(CBDC) / روسیه روبل دیجیتال راه‌ندازی می‌کند
روسیه روبل دیجیتال راه‌ندازی می‌کند

روسیه روبل دیجیتال راه‌ندازی می‌کند

 بانک مرکزی روسیه اعلام کرد: برای تغییر در سیستم‌های مبادلاتی کشور، ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌شود.

الویرا نابییولینا رئیس بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که این بانک درنظر دارد روبل دیجیتال برای مبادلات با مشتریان واقعی خود را به صورت آزمایشی از ماه آوریل آغاز کند.

وی با بیان اینکه مبادله با روبل مجازی تنها با مشتریان واقعی و به صورت محدود و به تدریج از اول آوریل ۲۰۲۳ آغاز می‌شود، گفت: ما روبل دیجیتال را به صورت آزمایشی با ۱۵ بانک آغاز می‌کنیم که در واقع مرحله آزمایشی است که تشخیص دهیم که چگونه پول بانکی در پلتفرم روبل دیجیتالی افتتاح کنیم و اینکه چگونه با مشتریان خود از طریق این ارز مبادله کنیم و پول کالاها و خدمات را پرداخت کنیم و البته اینها با کد QR انجام خواهد شد.

نابییولینا خاطرنشان کرد: با وجود برخی مسائل تکنولوژیکی، برای ما بسیار مهم است که به روبل دیجیتالی اقبال و اعتماد وجود دارد. در این میان تمام مسائل امنیتی نیز برطرف شده و به نظر می‌رسد که استفاده آن برای مردم راحت باشد.

براساس این گزارش، مفهوم ارز دیجیتال ملی در اواخر سال ۲۰۲۰ توسط بانک مرکزی روسیه مطرح شد. در حقیقت شکل جدیدی از پول است که انتظار می‌رود یک نوع همزیستی با روبل نقدی و غیرنقدی داشته باشد و برخلاف ارزهای مجازی نظیر بیت‌کوین، روبل دیجیتال کمترین ریسک را خواهد داشت و توسط مقررات مالی این کشور در جهت حمایت و پشتیبانی از روبل سنتی خواهد بود.

منبع: اقتصادایران به نقل از راشاتودی،

حتما ببینید

یوان دیجیتال روشی جایگزین برای پرداخت مالیات در چین

یوان دیجیتال روشی جایگزین برای پرداخت مالیات در چین

سینا مناجاتی‌پور بنا به ادعای ارگان‌ها و بانک‌های دولتی چین، تعداد بیشتری از شهروندان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *