ارزدیجیتال

روسیه هم به فکر انتشار روبل دیجیتال افتاد

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

بانک مرکزی روسیه با تأکید بر اینکه روبل دیجیتال می تواند مزایای استفاده از پولهای نقدی و غیرنقدی را با هم داشته باشد اعلام کرد در حال حاضر در حال بررسی تمام احتمالات و دیدگاه ها در مورد این پروژه دیجیتال است

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد توسعه شدید فناوریهای مالی در این کشور و رشد سهم پرداخت‌های غیرنقدی احتمال انتشار روبل دیجیتال را افزایش داده است. 

 بانک مرکزی روسیه در گزارشی اعلام کرد در حال حاضر در حال بررسی تمام احتمالات و دیدگاه ها در مورد پروژه روبل دیجیتال است که به کاربران اجازه می‌دهد آزادانه آن را به کیف پول‌های الکترونیک خود منتقل کرده و از آن در دستگاه های موبایل خود به صورت آنلاین و آفلاین استفاده کنند. در گزارش این بانک آمده است:«روبل دیجیتال می تواند مزایای استفاده از پولهای نقدی و غیرنقدی را با هم داشته باشد».

 به گفته الکسی زابتکین، معاون رئیس بانک مرکزی روسیه، سهم پرداخت‌های غیر نقدی در بخش خرده‌فروشی و عمومی روسیه تقریباً دو برابر شده و از ۳۳ درصد به ۶۹ درصد رسیده‌است.

 بانک مرکزی روسیه اعلام کرد روبل دیجیتال نوآوری و رقابت در بخش مالی را تشویق می‌کند چون نقل و انتقال سرمایه‌ها را سریع‌تر و آسان‌تر خواهد کرد.

 در این گزارش همچنین آمده است گرچه نمی‌توان روبل دیجیتال را مانند پول کاغذی و ارزهای مجازی بدون نام و نشان استفاده کرد ولی اطلاعات نقل و انتقال ها بسیار محدودتر از سیستم‌های فعلی پرداخت خواهد بود.

  بانک مرکزی اعلام کرد مانند محدودیتی که برای برداشت پول نقد وجود دارد، تعداد روبل‌های دیجیتالی که می‌توان در یک زمان به دست آورد هم محدود خواهد بود.

منبع: تسنیم به نقل از راشا تودی،

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا