بانکداری‌دیجیتالسلامت و پزشکی هوشمند

رونمایی از «دارو پرداخت»، محصول مشترک بانک تجارت و ایران کیش

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

دارو پرداخت محصول بانک تجارت وایران کیش با حضور رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت رونمایی شد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از روابط عمومی ایران کیش، این محصول که خدمتی جدید از ایران کیش و بانک تجارت برای صنعت دارویی کشور است در قالب سامانه ای برای مدیریت تعاملات اعتباری بین شرکت های پخش و داروخانه ها پیاده سازی شده است.

با این سامانه زنجیره پرداخت در صنعت دارو تکمیل می شود. از جمله مزایای این طرح می توان به حذف کامل چک از چرخه مبادلات دارویی، خرید دین الکترونیکی اسناد توسط بانک و کاهش هزینه های مالی در این صنعت اشاره کرد. بزرگترین مزیت این سیستم حذف چک از چرخه مبادلات است.

گفتنی است رضا دولت آبادی دراین مراسم گفت : تعدد چک های رد و بدل شده بین داروخانه ها و شرکت های پخش و مدیریت کردن این چکها همواره مشکلاتی را برای شرکت های پخش و حتی بانک به همراه داشته است . تامین نقدینگی مورد نیاز شرکت های پخش خصوصا سرمایه در گردش، خرید دین تمام اسناد الکترونیکی در قالب طرح آسان پرداخت و ایجاد مزیت رقابتی برای شرکت های پخش در مقایسه با سایر شرکت های فعال در این حوزه از جمله مواردی است که در طرح دارو پرداخت به آن توجه شده است.

دولت آبادی در تشریح فرآیند استفاده از این طرح افزود: داروخانه ها برای انجام فرآیند اعتبار سنجی باید به شعب بانک تجارت مراجعه کرده و پس از آن می توانند داروها و اقلام مورد نیاز را به صورت اقساطی از شرکت های پخش فعال در این سامانه انجام دهند. بازپرداخت اقساط ثبت شده در این سامانه توسط بانک تجارت تضمین شده و به صورت خودکار در موعد مقرر انجام می شود که این فرآیند برنامه ریزی، گردش مالی و مراودات مالی داروخانه ها با شرکت های پخش را بسیار سهل و آسان خواهد کرد.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا