خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / آلت‌کوین / ریپل؛ ارز دیجیتال با پتانسیل تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی
ریپل؛ ارز دیجیتال با پتانسیل تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی

ریپل؛ ارز دیجیتال با پتانسیل تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی

مدیر ارشد فناوری شرکت ریپل معتقد است که ریپل دارای پتانسیل تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی در دنیای مالی است و تغییرات جدید در جهان مالی را پیش‌بینی می‌کند.

آمار و ارقام ثبت شده نشان می‌دهد استفاده از اکوسیستم ریپل اخیراً به طرز چشمگیری افزایش یافته و به بالاترین سطح خود در هفت ماه گذشته رسیده است.

دیوید شوارتز (David Schwartz)، مدیر ارشد فناوری شرکت ریپل، در نشست اخیر توییتر اسپیسس (Twitter Spaces) به نکات جالبی درباره آینده ریپل (XRP) اشاره کرد. او معتقد است که ریپل دارای پتانسیل تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی در دنیای مالی است و این امر تغییرات جدید در جهان مالی را پیش‌بینی می‌کند.

به گزارش منتشر شده توسط کوین ادیشن (Coin Edition)، شوارتز با اعلام این نکته که بسیاری از کشورها به علت تغییرات جهانی و مسائل مالی از استفاده از دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی دوری می‌کننداظهار کرد که این کشورها ممکن است به دنبال جایگزینی مناسب باشند. شوارتز همچنین افزود که اگر این کشورها متوجه شوند دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی تا همیشه باقی نمی‌ماند، دارایی‌های دیجیتال می‌توانند به عنوان یک گزینه پتانسیلی در این سناریو نقش مهمی ایفا کنند.

شوارتز با مقایسه بانک‌ها با یکدیگر، توضیح داد که بانک‌های کوچک‌تر ترجیح می‌دهند سیستمی که توسط بانک‌های بزرگ‌تر ایجاد شده است را اصلاح کنند. آنها به دنبال اصلاح یک سیستم عادلانه هستند، نه یک سیستمی که فقط به نفع چند نهاد موفق و بانفوذ باشد. شوارتز بر این موضوع تأکید داشت:

«این اتفاق ممکن است برای هر کشوری رخ دهد، چرا که هر کشوری مایل است ارز خود را به عنوان ارز ذخیره جهانی معرفی کند. این موضوع نشان می‌دهد که اقتصاد ایالات متحده چگونه در چندین دهه از توسعه و رشد ناعادلانه‌ای بهره برده است.»

این کارآفرین فناوری افزود که کشورهای کوچک‌تر متوجه هستند که ارز ملی‌شان قدرت تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی را ندارد؛ با این حال، آنها نمی‌خواهند شاهد تفاوت ناعادلانه‌ پیشرفت کشورهای رقیب خود باشند.

شوارتز افزود که این امر ممکن است باعث شود که این کشورها یک ارز دیجیتال مانند ریپل را به عنوان ارز ذخیره جهانی انتخاب کنند، زیرا هیچ کس، به خصوص رقیب‌های ژئوپلیتیک آنها، این ارز را کنترل نمی‌کند.

در نشست فضای توییتر که مدتی پیش برگزار شد، تحلیل‌گران برجسته ریپل، معامله‌گران و طرفداران این توکن حضور داشتند. این گروه در مورد نقاط قوت و ضعف و رویدادهای اخیر در زمینه بلاک‌چین و توکن ریپل در چند ماه گذشته بحث و گفتگو کردند.

افزایش قابل توجه فعالیت‌های اکوسیستم ریپل پس از پیروزی مقابل SEC

با توجه به داده‌های وب‌سایت سنتمینت (Santiment)، فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای و توسعه‌دهندگان توکن ریپل (XRP) در چند ماه اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است. گزارش این وب‌سایت به شرح زیر است:

در ماه سپتامبر، ریپل کار هود را رشد قابل‌توجهی شروع کرد. حجم تراکنش‌های درون‌زنجیره‌ای در شبکه ریپل به بیش از ۴.۸ میلیارد واحد ریپل افزایش یافت و حجم در گردش این رمزارز به ۲.۰۳ میلیارد واحد ریپل ارتقاء یافت. همچنین، فعالیت توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال نیز افزایش یافت و از نظر کمی و کیفی بهبود متمایزی داشت.

ریپل در تابستان سال ۲۰۲۳ موفق به دستیابی به پیروزی مهمی در نبرد حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شد. این موفقیت باعث افزایش قیمت ریپل شد و ارز دیجیتال مذکور پس از آن به شدت رشد کرد. با این حال، در مدتی پس از این افزایش، قیمت آن دوباره کاهش پیدا کرد و در حال حاضر در محدوده ۰.۵ دلار قرار دارد.

اعتراض ریپل به درخواست تجدید نظر SEC

ریپل اعتراض خود را به درخواست تجدید نظر موقتی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درباره پیروزی خود اعلام کرده است. به گزارش beincrypto و cointelegraph فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای ریپل در ماه آگوست بهبود قابل‌توجهی را تجربه کرده است و به سطوحی که آخرین بار در ماه فوریه مشاهده شده بود برگشته است. اما متاسفانه، قیمت ریپل با مشکلاتی روبرو شده است و تمامی سودهایی که در پیروزی خود در مقابل این رگولاتور مالی کسب کرده بود، را از دست داده است.

در این پرونده که اول سپتامبر تشکیل شده، شرکت ریپل ادعا کرده که کمیسیون بورس و اوراق بهادار نتوانسته شرایط مورد نیاز را برای تأیید درخواست تجدید نظر موقت خود فراهم کند. ریپل مدعی شده که SEC نتوانسته سه استدلال مورد نیاز برای تصدیق درخواست تجدید نظر موقت خود را ارائه دهد. شرط اول این است که حکم باید شامل یک مسئله خاص یا کنترل‌کننده حقوقی باشد. با این حال، ریپل گفته که کمیسیون بورس و اوراق بهادار نمی‌تواند این معیار را برآورده کند. همچنین به این نکته اشاره شده که حکم دادگاه در پرونده کمیسیون در مقابل ریپل بر اساس حقایق بوده و دادگاه تنها قانون را در مورد حقایق پیش روی خود اعمال کرده است. اما SEC تلاش کرده تا حقایق را از حکم جدا کند، بنابراین اخذ تاییدیه برای تجدید نظرخواهی این رگولاتور امر نادرستی است. ریپل گفته است که بر همان حقایق ارائه شده در دادگاه استیناف دوم تکیه خواهد کرد.

نهنگ‌ها در حال انباشت ریپل و تاثیر آن‌ها بر قیمت این ارز دیجیتال

پلتفرم تحلیلی ویل آلرت (Whale Alert) اخیراً از کشف یک معامله بزرگ خرید ریپل (XRP) خبر داد. این پلتفرم اطلاعاتی را ارائه داده که نشان می‌دهد حدود ۶۷ هزار واحد ریپل به ارزش تقریبی ۳۳ هزار دلار از صرافی بایننس به یک کیف پول ناشناس منتقل شده است. این تراکنش، شکل‌گیری تئوری‌ها و گمان‌هایی در مورد افزایش قیمت ریپل را به همراه داشته است.

همچنین، اکوسیستم ریپل اخیراً دو تراکنش بزرگ دیگر را نیز انجام داده است. در این دو تراکنش، تقریباً ۸۰۰ میلیون واحد ریپل به ارزش تقریبی ۳۹۱ میلیون دلار به یک حساب کیف پول دیگر منتقل شده است. این تراکنش‌ها درست زمانی انجام شدند که ریپل در جریان مبارزه حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قرار داشت.

به طور کلی آمار و ارقام ثبت شده نشان می‌دهد استفاده از اکوسیستم ریپل اخیراً به طرز چشمگیری افزایش یافته و به بالاترین سطح خود در هفت ماه گذشته رسیده است. این نمایانگر این است که افزایش فعالیت در اکوسیستم ریپل باعث افزایش تقاضا شده و تاثیر موثری بر قیمت و تریگرهای سرمایه‌گذاران داشته است.

با وجود اینکه مسیر رسیدن قیمت ریپل به ۱ دلار هنوز مبهم باقی مانده است اما رویدادهای اخیری که در اکوسیستم این ارز دیجیتال رخ داده است، همچنان بر قیمت این توکن تاثیر می‌گذارد و حدس و گمان‌های سرمایه‌گذاران آن را در رابطه با افزایش قابل‌توجه قیمت این رمزارز در آینده و اتفاقات مثبت و امیدوارکننده اکوسیستم آن به واقعیت نزدیک‌تر می‌کند.

منبع: مشرق‌نیوز

  • ریپل؛ ارز دیجیتال با پتانسیل تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی

حتما ببینید

رشد ۳۰۰ درصدی اکوسیستم استیکینگ شبکه پولکادات و تأثیر آن بر قیمت DOT

رشد ۳۰۰ درصدی اکوسیستم استیکینگ شبکه پولکادات و تأثیر آن بر قیمت DOT

قیمت پولکادات چندین هفته است که در یک روند نزولی قرارگرفته اما برخلاف آن، ارزش شبکه پولکادات به لطف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *