خانه / اینترنت و شبکه اطلاعات / ساخت یک میلیون ترمینال برای ارائه اینترنت پرسرعت جهانی

ساخت یک میلیون ترمینال برای ارائه اینترنت پرسرعت جهانی

“ایلان ماسک”(Elon Musk) بنیانگذار شرکت “اسپیس ایکس” اخیرا پس از پرتاب ۶۰ ماهواره “استارلینک” موفق به دریافت تاییدیه کمیسیون ارتباطات فدرال برای ساخت یک میلیون ترمینال یا پایانه برای ایجاد اینترنت پرسرعت جهانی شد.

 شرکت اسپیس ایکس هفته گذشته موفق به پرتاب ۶۰ ماهواره استارلینک توسط موشک “فالکون ۹” و از پایگاه فضایی “کندی” ناسا به فضا شد.

ماهواره‌های “استارلینک” بخشی از برنامه “اسپیس‌ایکس” برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ با درخواست “ایلان ماسک”، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال مبنی بر اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند جهانی آغاز شد. وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینک را به عنوان یک سیستم پهنای باند ارزان‌قیمت که می‌تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم کند، به ثبت رساند.

“ایلان ماسک”، بنیانگذار شرکت “اسپیس ایکس” قصد دارد حداقل ۴۰۰ ماهواره را در مدار زمین قرار دهد تا بتواند پوشش اینترنت جهانی را ایجاد کند و برای پوشش متوسط جهانی باید حداقل ۸۰۰ ماهواره به فضا بفرستد. به گفته “اسپیس‌ایکس”، صورت فلکی متشکل از ماهواره‌های استارلینک می‌تواند در آینده به طور چشمگیری رشد کند و به تعداد ۱۲ هزار ماهواره برسد.

این شرکت با ساخت یک میلیون ترمینال در زمین میتواند اینترنت پرسرعت را برای افراد تمام جهان ارائه کند. این ترمینالها قادر به دریافت سیگنال از فضا و انتقال آنها به کاربران روی زمین خواهند بود. شرکت اسپیس ایکس قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۰ حدود ۱۵۰۰ ماهواره  را به مدار زمین ارسال کند./ ایسنا

محتوی دیگر مرتبط با سرعن اینترنت در اقتصاد الکترونیکی:

بهترین شهرهای جهان از لحاظ دسترسی به اینترنت
راه های افزایش سرعت اینترنت وای فای خانگی
برای هر کاری چه سرعت اینترنتی لازم دارید؟
اینترنت همراه همچنان پیشتاز است
احداث کابل ۲۳ هزار مایلی برای تامین اینترنت آفریقا
وضعیت اینترنت کشورها در زمان بحران ویروس کرونا/ایرانی‌ها؛ رکورددار فشار بر شبکه اینترنت!

حتما ببینید

توسعه خدمات دیجیتال در بیرمنگام برای مناطق کم‌برخوردار

توسعه خدمات دیجیتال در بیرمنگام برای مناطق کم‌برخوردار

توسعه شبکه دیجیتالی تمام فیبر در بیرمنگام انگلستان به یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مدیران تبدیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *