خانه / اقتصاددیجیتال / حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار سرمایه تسهیل شد
امین قهرمانی معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران

حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار سرمایه تسهیل شد

امین قهرمانی، با اشاره به مصوبه ۲۱ اردیبهشت امسال برای برای شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال و نوپای دانش‌بنیان در بازار سرمایه اظهار کرد: این موضوع برای مدت‌های مدیدی مطرح شده بود و در سال جاری نیز با توجه به شعار سال که دانش‌بنیان نام گذاری شده، شرکت‌های بورس تهران و فرابورس ایران، پیوستی به آن مصوبه افزودند.

امین قهرمانی معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران افزود: این مصوبه، راه را برای آن دسته از شرکت‌ها که برای تامین مالی خود اقدام به عرضه سهام خود در بازار سرمایه می‌کنند، هموار کرده است.

قهرمانی خاطرنشان کرد: نکته کلیدی، ضوابط خاص در دستورالعمل است که براساس آن، عرضه اولیه سهام این دسته از شرکت‌ها از محل سلب حق تقدم انجام شود و منابع حاصل از عرضه اولیه دوباره به خود شرکت باز می گردد و در راستای توسعه و فعالیت‌های شرکت استفاده می‌شود؛ بنابراین، می‌توان از آن به عنوان یک نوع تامین مالی یاد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به آماده‌سازی بسترهای لازم به منظور اجرای این دستورالعمل برای حضور هر چه راحت‌تر شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال و داده‌محور در بازار سرمایه، تصریح کرد: در این دستورالعمل، ضوابطی که در دستورالعمل‌های مربوط به پذیرش شرکت‌ها در این زمینه مسکوت بود، قید شده تا تسهیل‌گر پذیرش این نوع از شرکت‌ها در بورس تهران باشد.

او از متقاضیان واجد شرایط درخواست کرد تا براساس این دستورالعمل، بررسی‌های اولیه را انجام دهند و پس از تطبیق شرایط خود با این دستوالعمل، درخواست‌شان را ارائه دهند.

معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران درباره اختصاص تابلوی معاملاتی به این شرکت‌ها هم گفت: این برنامه اولیه است و پیگیری می‌کنیم تا در صورت توافق سازمان بورس و اوراق بهادر، تابلوی اختصاصی برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شود.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)،

شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار سرمایه

جهت مشاهده ودانلود فایل pdf ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

حتما ببینید

حمایت مالی طرح جهش هوشمندسازی از زیست بوم نوآوری

حمایت مالی طرح جهش هوشمندسازی از زیست بوم نوآوری

قرار است در طرح جهش هوشمندسازی از شتاب‌دهنده‌ها، مراکز نوآوری و شرکت‌های نوپا یا کوچک- …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.