دولت دیجیتال

تحریم شرکت‌های فناوری چینی حامی روسیه

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا هشدار داد واشنگتن از تحریم شرکت‌های چینی که از حمله روسیه به اوکراین حمایت می‌کنند، ترسی نخواهد داشت.

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه‌داری در کنفرانسی اظهار کرد: مقامات آمریکا، مستقیما سراغ شرکت‌ها و موسسات مالی چینی رفته و برای آنها روشن می‌کنند که آماده‌ایم در صورتی که آنها حمایت مادی برای روسیه فراهم کنند، این شرکت‌ها را تحریم کنیم.

آدیمو در آستانه سخنرانی در شورای روابط خارجی که بر رویکرد آمریکا برای منزوی کردن اقتصاد روسیه یک سال پس از حمله به اوکراین تاکید خواهد کرد، گفت: شرکت‌های چینی باید بین فعالیت در کشورهای متحد ما که ۵۰‌درصد از اقتصاد جهانی را تشکیل می‌دهند و انجام کسب‌وکار با روسیه که هر روز منزوی‌تر از قبل می‌شود، انتخاب کنند.

این تحریم‌ها تاثیر مخربی بر صادرات گاز روسیه و واردات کالاهای فناوری داشتند، اما توانایی پوتین برای ادامه جنگ را به شکل جدی تضعیف نکرده‌اند. آمریکا کشورهایی که به روسیه برای دور زدن تحریم‌ها از طریق نادیده گرفتن آنها یا تسهیل صادرات از طریق کشورهای دیگر، کمک می‌کنند را تحت فشار قرار خواهد داد. طبق اظهارات از پیش تهیه شده، آدیمو خواهد گفت که ما شاهد الگوهای نگران‌کننده در کشورهای متعدد از جمله همسایگان روسیه هستیم که در آنجا، کرملین روابط مالی و تجاری خود را در پی بسته شدن بازارهای دیگر، عمیق‌تر کرده است. آمریکا با بانک‌ها و شرکت‌ها در تماس است تا به آنها هشدار دهد در معرض ریسک قطع دسترسی به سیستم‌های مالی آمریکا و شرکایش قرار دارند.

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

طبق متن سخنرانی آدیمو، روسیه بیش از ۹۰۰‌هزار قطعه تجهیزات نظامی را در طول جنگ از دست داده و قصد دارد آنها را جایگزین کند. همچنین ۴۰ درصد از تراشه‌هایی که روسیه از چین دریافت می‌کنند، معیوب هستند. بر اساس گزارش بلومبرگ، قرار است آدیمو بگوید کنترل‌های صادراتی و تحریم‌های آمریکا، همچنان مانع از دسترسی روسیه به تجهیزات مورد نیاز برای جبران این ضررها خواهد شد. تحریم‌های آمریکا، استفاده از منابع باقی‌مانده که روسیه می‌تواند برای پرداخت پول تسلیحات مورد نیازش، به آنها دسترسی پیدا کند را دشوارتر می‌کند.

منبع: ایسنا

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا