ارزدیجیتال

شرکت اسکوئر ۵۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

میثم مقیسه؛ میهن بلاک چین

شرکت اسکوئر Square یک موسسه پرداخت مالی است که توسط جک دورسی ، بنیانگذار توییتر ، تاسیس شده است. این شرکت خرید بیت کوین را ابزاری برای توانمندسازی اقتصادی خود معرفی کرده‌است.

در اقدامی غافلگیرکننده، شرکت Square اعلام کرد که تعداد ۴,۷۰۹ واحد بیت کوین را به دارایی دیجیتال خود اضافه کرده است. در زمان انتشار این خبر، ارزش کل بیت کوین‌های خریداری شده توسط این شرکت با توجه به قیمت بیت کوین در بازار، معادل ۵۰ میلیون دلار برآورد می‌شود. جک  دورسی بنیانگذار این شرکت، مدت زیادی است که طرفدار بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده است. تا جایی که این شرکت در محصول CashApp به کاربران خود اجازه می‌دهد تا در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

تحلیلگران معتقدند این خبر باعث قدرت گرفتن گاوها در بازار و افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۱۴۰۰ دلار شده است.

خرید بیت کوین توسط شرکت Square

چند ماه پیش نیز یک شرکت تجاری دیگر به نام MicroStrategy، تصمیم گرفت تا بخشی از دارایی خود را به خرید بیت کوین اختصاص دهد. در حال حاضر این شرکت ۳۸,۲۵۰ واحد بیت کوین را در اختیار دارد و مدیرعامل آن به یکی از پرحاشیه‌‌ترین طرفداران بیت کوین تبدیل شده است. گرچه شرکت میکرواستراتژی با ارزش بازار ۱.۵ میلیادر دلار یک شرکت بزرگ به محسوب می‌شود، اما در مقایسه با Square که ارزش بازار آن ۸۱ میلیارد دلار است، شرکت بسیار کوچکی به حساب می‌آید

.پیشنهاد خرید بیت کوین توسط مایک نوگراتز؛ دنیای متمرکز هر روز ترسناک تر می‌شود!

اطلاعیه مطبوعاتی شرکت Square بیشتر از آنکه یک اقدام اقتصادی باشد چیزی در قامت یک بیانیه ایدئولوژیک است:

Square معتقد است که ارزهای رمزنگاری شده ابزاری برای توانمندسازی اقتصادی است و راهی برای مشارکت جهان در یک سیستم پولی واحد را فراهم می‌کند که منطبق با اهداف این شرکت است.

جک دورسی پیش از این، از برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس به دلیل اقدامات غیرمسئولانه انتقاد کرده بود:

بیت کوین و ارزهای دیجیتال یک اقدام مستقیم علیه یک سیستم غیرقابل اعتماد و ویژه مالی است که بر جامعه ما تاثیر منفی می‌گذارد. بسیار اهمیت دارد که حداقل مسائل اجتماعی مرتبط با مشتریان خود که روزانه با آنها روبه رو هستند را تصدیق کرده و با آنها در ارتباط باشید. اما این اقدامات باعث عقب ماندن مردم خواهد شد.

در اطلاعیه شرکت Square آمده است که، این سرمایه‌گذاری تقریبا ۱ درصد از دارایی‌های این شرکت را تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد. در تاریخ ۳۰ ژوئن، کل دارایی این شرکت بالغ بر ۷.۸ میلیارد دلار بوده است. بنابراین خرید بیت کوین توسط این شرکن معادل ۰.۶۴ درصد از دارایی‌های این شرکت است.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا