خانه / اقتصاددیجیتال / ظرفیت فضای مجازی در کسب و کار قابل توجه است
ظرفیت فضای مجازی در کسب و کار قابل توجه است

ظرفیت فضای مجازی در کسب و کار قابل توجه است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ظرفیت فضای مجازی در توسعه کسب و کارها و اشتغال به ویژه در مناطق روستایی را یادآور شد و گفت: در صورت بهره‌گیری کسب و کارهای روستا محور از فضای مجازی زمینه عرضه و فروش محصولات به اقصی نقاط کشور فراهم می شود.

 حامد سرائی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در دیدار با امام جمعه شهرستان ابهر با تأکید برلزوم توجه همزمان به توسعه اینترنت و فرهنگ سازی در فضای مجازی اظهار کرد: با توسعه قابل ملاحظه دسترسی به اینترنت در سطح شهرها و روستاهای استان به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا و فراهم آمدن آموزش‌های مجازی برای کودکان و نوجوانان، توجه به محتواسازی در فضای مجازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، نهادها و سازمان‌های متعددی در محتواسازی و فرهنگ سازی در فضای مجازی مسئولیت دارند.

وی از برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تأمین محتوای سالم اینترنت متناسب با کاربران کودک و نوجوان در فضای مجازی خبر داد تا خانواده‌ها با اطمینان خاطر امکان دسترسی به اینترنت را برای فرزندان خود فراهم آورند.

سرائی ظرفیت فضای مجازی در توسعه کسب و کارها و اشتغال به ویژه در مناطق روستایی را یادآور شد و گفت: در صورت بهره‌گیری کسب و کارهای روستا محور از فضای مجازی زمینه عرضه و فروش محصولات به اقصی نقاط کشور فراهم می شود و جوانان روستایی می‌توانند در روستای خود مشغول به کار شوند که نقش به سزایی در پیشگیری مهاجرت از روستا به شهر خواهد داشت.

در این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین مرادپور، امام جمعه شهرستان ابهر از اهمیت انکار ناپذیر فضای مجازی در توسعه کسب و کارها و تسهیل امور گفت و بر لزوم برنامه‌ریزی برای غنی‌سازی محتوای فضای مجازی تأکید کرد.

منبع: فارس

حتما ببینید

فیلترینگ؛ ده میلیون نفر در معرض آسیب شغلی

فیلترینگ؛ ده میلیون نفر در معرض آسیب شغلی

 ما تا پیش از دوماه اخیر در حوزه اشتغال با مشکلات بسیار زیادی مواجه بودیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *