امنیت اطلاعات

فروش اطلاعات ۷۳ میلیون مشتری شرکت‌های تجاری در وب

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

یک گروه هکری اطلاعات بیش از ۷۵ میلیون نفر از مشتریان چند شرکت تجاری را در فضای مجازی برای فروش عرضه کرده اند.

اعضای گروه هکری ShinyHunters اطلاعات مشتریان بیش از ده شرکت تجاری را سرقت کرده‌اند و آنها را در وب تاریک یا دارک وب در معرض فروش قرار داده‌اند. قیمت فروش کل این اطلاعات ۱۸ هزار دلار است.

اعضای گروه هکری ShinyHunters در هفته گذشته نیز اطلاعات ۹۱ میلیون مشتری سایت خرید و فروش آنلاین توکوپدیا را در اندونزی سرقت کردند و اطلاعات ۱۵ میلیون نفر از آنها را در فضای آنلاین به رایگان منتشر کردند. این هکرها از فروش کل اطلاعات ۹۱ میلیون مشتری هک شده به قیمت ۵۰۰۰ دلار خبر داده‌اند.

از جمله شرکت‌هایی که اطلاعات ۳۰ میلیون مشتری آنها سرقت شده می‌توان به سایت زوج یابی زوسک اشاره کرد. همچنین داده‌های ۱۵ میلیون مشتری سایت چت بوکس که خدمات چاپ آنلاین ارائه می‌دهد، سرقت شده است. سوشیال شیر کره جنوبی که در زمینه خدمات مد فعال است، نیز شاهد سرقت اطلاعات ۶ میلیون مشتری خود بوده است.

همچنین اطلاعات هشت میلیون مشتری سایت خدمات تحویل غذای هوم چف و اطلاعات ۵ میلیون مشتری سایت فروش آنلاین مین تد هک شده است. از جمله دیگر سایت‌هایی که اطلاعات دو تا سه میلیون مشترک آنها سرقت شده می‌توان به روزنامه آنلاین کرونیکل آو هایر ادوکیشن، مجله کره‌ای جی جومیم و مجله حوزه سلامت مایندفول اشاره کرد.

خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت،

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا