خانه / اینترنت و شبکه اطلاعات / قطعی اینترنت تا کی ادامه دارد؟
قطعی اینترنت تا کی ادامه دارد؟

قطعی اینترنت تا کی ادامه دارد؟

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در پی قطعی اینترنت در روز‌های اخیر و متضرر شدن بسیاری از کسب‌وکارها، در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه اقتصاد دیجیتال بدون دسترسی مستمر به اینترنت ممکن نیست، از نهاد‌های مسئول درخواست کرد تا وضعیت دسترسی به اینترنت را به حالت عادی برگردانند.

در این بیانیه آمده است: «اتفاقات روز‌های اخیر در کشور نشان داد بیش از همیشه نیازمند جلب اعتماد مردم هستیم. ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت به‌ویژه مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی که ده‌ها میلیون کاربر دارند قطعا به این اعتماد لطمه می‌زند.»

در ادامه این بیانیه با تأکید براینکه میلیون‌ها نفر با استفاده از اینترنت کسب روزی می‌کنند، اشاره کرده است: «میلیون‌ها نفر برای ارتباط با عزیزانشان به این ابزار‌ها وابسته هستند. میلیون‌ها نفر برای سرگرمی و آموزش و کسب اخبار و اطلاعات به اینترنت مراجعه می‌کنند؛ بنابراین مسدود یا محدود کردن اینترنت تنها موجب سلب اعتماد از شهروندان خواهد شد. مچنین کسب‌وکار‌های بسیاری برای تداوم فعالیت خود نیازمند اطمینان از کارایی و پایداری اینترنت کشور هستند. چگونه می‌شود اقتصاد دیجیتال داشت وقتی نمی‌توان از دسترسی مستمر به اینترنت مطمئن بود؟»

در انتهای این بیانیه ضمن بیان اینکه اعضای هیأت مدیره نصر تهران طی جلسه فوق‌العاده‌ای به بررسی لطمات و ضرر و زیان‌های وارد شده به کسب و کار‌ها به دلیل قطعی اینترنت خواهند پرداخت، آمده است: «سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مصرانه از نهاد‌های مسئول می‌خواهد وضعیت دسترسی به اینترنت را به وضعیت طبیعی برگردانند.»

منبع: اقتصاد۲۴

حتما ببینید

آغاز وام‌دهی به کسب و کارهای اینترنتی؛ شرایط دریافت تسهیلات چیست؟

آغاز وام‌دهی به کسب و کارهای اینترنتی؛ شرایط دریافت تسهیلات چیست؟

به دنبال تهیه بسته حمایتی برای کسب‌وکارهای اینترنتی از سوی دولت، روز گذشته معاون علمی، فناوری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *