اپلیکیشن و نرم افزارکاربرد بلاک‌چین

گوگل از قوانین جدید برای برنامه‌های اندرویدی مبتنی بر بلاکچین، خبر داد!

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

گوگل از اواخر امسال قوانین جدیدی را وضع خواهد کرد که روی محتوای مبتنی بر بلاکچین در برنامه‌های اندروید تمرکز دارند. سیاست‌های جدید گوگل از ۷ دسامبر (۱۶ آذرماه) اجرا خواهند شد و مواردی مانند صرافی‌های رمزارز و کیف پول‌های نرم‌افزاری، الزامات مربوط به شفافیت و قوانین مربوط به گیمیفیکیشن NFT را پوشش می‌دهد

پست معرفی این قوانین که توسط وبلاگ گوگل منتشر شده، دارای چند نکته مهم است. نکته اول مربوط به صرافی‌های رمزارز و کیف پول‌های نرم‌افزاری می‌شود که فعالیت آن‌ها باید با مقررات قابل‌اجرا مناطق مورد نظر خود مطابقت داشته باشد و «خرید، نگهداری یا معامله ارزهای دیجیتال آن‌ها باید از طریق سرویس‌های تأییدشده حوزه‌های قضایی» انجام شود. گوگل همچنین اعلام کرده که شاید اطلاعات بیشتری از توسعه‌دهندگان برای اثبات انطباق آن‌ها با قوانین جدید درخواست کند.

سایر قوانین برنامه‌های بلاکچین اندروید

در ادامه پست گفته شده است که تمام اپلیکیشن‌های اندرویدی که دارایی‌های دیجیتالی توکن‌شده را به کاربران می‌فروشند یا فرصت کسب آن‌ها را فراهم می‌کنند و همچنین برنامه‌های شرط‌بندی که از دارایی‌های دیجیتال مانند NFT استفاده می‌کنند نیز باید مطابق این قوانین جدید عمل کنند.

به‌عنوان بخشی از این قوانین گفته شده است که توسعه‌دهندگان «نمی‌توانند هرگونه درآمد بالقوه‌ای که از طریق بازی یا فعالیت‌های معاملاتی به دست می‌آید را تبلیغ کنند یا خوب جلوه دهند.»

در این قوانین همچنین گفته شده که استخراج رمزارز از طریق دستگاه‌ها ممنوع است، اما این بند قبلاً نیز وجود داشته و اکنون فقط از بخش قوانین خدمات مالی گوگل منتقل شده است.

قوانین جدید مربوط به بلاکچین تنها تعدادی از موارد تازه اضافه‌شده به خط‌مشی گوگل پلی محسوب می‌شوند. به‌عنوان مثال، در این پست توضیح داده شده که هر برنامه‌ای که دارای ویژگی‌های مالی است، باید «فرم اعلام ویژگی‌های مالی» خود را به گوگل ارسال کند. گوگل همچنین خط‌مشی «رفتار فریبنده» خود را به‌روزرسانی کرده تا بگوید عملکرد یک برنامه باید «به‌طور معقولانه» برای کاربران مشخص باشد و توسعه‌دهندگان نباید «هیچ ویژگی پنهان، غیرفعال یا غیرمستندی را در برنامه خود لحاظ کنند.»

منبع: خبرآنلاین

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا