خانه / اقتصاددیجیتال / جمع‌بندی لایحه حفاظت از داده‌های شخصی
لایحه حفاظت از داده‌های شخصی تا یک ماه دیگر جمع‌بندی می‌شود

جمع‌بندی لایحه حفاظت از داده‌های شخصی

 معاون پارلمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۲ لایحه خیلی مهم در حوزه اقتصاد دیجیتال تحت بررسی است، اول موضوع رمزارزها و دوم لایه حفاظت از داده‌های شخصی که تا یک ماه دیگر وارد کمیسیون مربوطه شده سپس در کارگروه بخش دیجیتال بررسی و جمع‌بندی می‌شود.

‌رضا باقری‌اصل‌ در نشست با فعالان حوزه آی‌سی‌تی با اشاره به اینکه به دستور وزیر ارتباطات موضوع مهارت آموزی و نرم‌افزارها بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است، افزود: در این حوزه تلاش می‌شود سرمایه‌گذاری شود؛ در این خصوص می‌توان ۵۰ هزار نفر را در زمینه نرم‌افزارها آموزش و مهارت داد. وی با بیان اینکه وزارتخانه درصدد افزایش مهارت علاقه‌مندان در حوزه نرم‌افزار است، اضافه کرد: تلاش می‌شود آموزش مهارت‌های نرم‌افزاری از مقطع پیش‌دبستانی به بالا در کشور شکل بگیرد که سرفصل‌های لازم آن ارائه شده و پیشرفت‌های خوبی داشته است.

باقری‌اصل ادامه داد: درصدد هستیم در قالب قانون و مقررات این مهم به صورت جدی مورد پیگیری قرار بگیرد، اما در ارتباط با تعرفه‌ها چالش و ضعف داریم. وی با اشاره به اینکه بحث دفاتر پیشخوان و بحث تعرفه‌گذاری موضوع روز است، گفت: امیدواریم این موضوع به سرانجام برسد، پیشخوان‌ها نباید مانع تحول هوشمند خدمات دولت شود و به عبارتی فعالیت آنان نیازمند بازنگری است. معاون وزیر ارتباطات در امور مجلس با تاکید بر بهره‌گیری از فرصت‌ها و استفاده از زمان تاکید کرد: عنصر زمان بسیار تعیین‌کننده در کسب‌و‌کار دیجیتال محسوب می‌شود، چراکه به ارائه محصول و سرویس‌دهی مناسب در جامعه کمک می‌کند.

باقری‌اصل با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته سهم سرمایه‌گذاری‌های دیجیتالی رشد زیادی پیدا کرده است، افزود: دسترسی گروه‌های مردمی به فناوری‌های نوین ارتباطی هر چند نوعی عدالت اجتماعی است، اما یک نوع کسب‌و‌کار نیز محسوب می‌شود. معاون پارلمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه کار گروه اقتصاد دیجیتال در دولت شکل گرفته است، گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه آی‌سی‌تی بازارهایی را ایجاد کرده و باید با شناسایی مشکلات و نارسایی‌های آن، برای کسب‌و‌کار جدید و رفع آن استفاده کرد. وی با بیان اینکه اولویت‌ها در کار گروه متشکل از اعضای دولت شناسایی شده و جلسات مستمر برگزار می‌شود، گفت: مجوزها نیز به صورت آنی صادر می‌شود. وی با اشاره به مشکلات صدور مجوز برای بخش خصوصی، اظهار کرد: این مجوزها تا حدودی به دلیل مدیریت ریسک‌های احتمالی و پیشگیری از مشکلات آتی است، اما باید فرآیند دریافت و مدیریت این مجوزها تسهیل شود تا برای بخش خصوصی مشکل ایجاد نشود.

حتما ببینید

تاثیر شوکه کننده فیلترینگ بر بازار کار

نظرسنجی جاب‌ویژن؛ تاثیر شوکه کننده فیلترینگ بر بازار کار!

 بر اساس نظرسنجی جاب‌ویژن، حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ و سئو بیشترین افت موقعیت شغلی را طی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *