ارزدیجیتال

مخالف سرسخت بیت کوین وزیر خزانه‌داری دولت بایدن خواهد شد

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

جو بایدن قصد دارد جانت یلن (Janet Yellen) را به‌عنوان وزیر خزانه‌داری آمریکا منصوب کند. یلن یکی از سرسخت‌ترین مخالفان بیت کوین به شمار می‌آید.

به گزارش کوین تلگراف، در حالی که بایدن به‌عنوان رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا، به انتخاب نامزد برای پست‌های مختلف دولتی مشغول است، قصد دارد برای پیش‌برد سیاست‌های اقتصادی دولت خود از رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما استفاده کند.

بر اساس گزارش اختصاصی وال استریت ژورنال که در ۲۳ نوامبر (۳ آذر) منتشر شد، تیمِ جو بایدن قصد دارد جانت یلن را به‌عنوان وزیر خزانه‌داری معرفی کند. جانت یلن در فاصله بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ به عنوان رئیس بانک مرکزی در دولت اوباما فعالیت می‌کرد.

با گسترش دانش عمومی در مورد ارز‌های دیجیتال و پس از پایان رشد تاریخی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷، یلن به‌طور پیوسته از ارزهای دیجیتال انتقاد می‌کرد و در اکتبر ۲۰۱۸ (آبان ۹۷) هم بیت کوین را «چیزی بی‌خاصیت» توصیف کرد.

بازار بیت کوین اما، در عرض دو سال به شرایط مشابه سال ۲۰۱۷ بازگشته است. یلن در پایان سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که فدرال رزرو برنامه‌ای برای راه‌اندازی دلار دیجیتال ندارد. این در حالی است که بانک مرکزی آمریکا، امسال فعالیت‌های زیادی را به‌منظور بررسی چشم‌انداز طرح دلار دیجیتال انجام داده است.

به نظر می‌سد که یلن از زمان ترک فدرال رزرو و ادامه فعالیت‌های خود در یک اتاق فکر اقتصادی، اظهار نظری در مورد ارزهای دیجیتال نداشته است. باید منتظر ماند و دید که آیا موضع او از آن زمان تا به حال تغییری کرده است یا نه.

در صورتی که سنای آمریکا نامزدی یلن را تأیید کند، او به اولین زنی تبدیل می‌شود که به‌عنوان وزیر خزانه‌داری در ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کند. یلن به‌عنوان یک فرد میانه‌رو شناخته می‌شود، هرچند اظهارات عمومی اخیر نشان می‌دهد که وی تمایل بیشتری به افزودن مخارج نسبت به وزیر خزانه‌داری فعلی آمریکا، یعنی استیون منوچین (Steven Mnuchin) دارد. منوچین اخیراً چند طرح ارائه وام اضطراری از سوی دولت آمریکا را مورد انتقاد قرار داده است.

خزانه‌داری آمریکا در طول سالی که گذشت به‌طور فزاینده‌ای درگیر حوزه کریپتو بوده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا شامل شبکه رسیدگی به جرایم مالی، اداره خدمات درآمد داخلی (IRS) و ستاد حسابرسی ارزی است؛ تمام این شاخه‌ها، تأثیر زیادی بر نگاه دولت آمریکا به حوزه ارزهای دیجیتال دارند.

محمد‌امین علی‌یاری؛ ارز دیجیتال

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا