کسب وکار هوشمند در جهانمتاورس

مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار متاورس کدام است؟

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

با رشد فضاهای متاورس و افزایش محبوبیت آنها، می‌توان انتظار داشت که بازار کار مشاغل مرتبط با این حوزه تا سال‌های آینده، رشد چشم‌گیری را تجربه کند و دارا بودن برخی مهارت‌های برای ورود به این مشاغل ضروری است.

برای مشغول‌ شدن در حرفه‌های حوزه متاورس، نیاز به شالوده‌ای از مهارت‌های تکنیکال، خلاقانه‌ و بیزینسی است. در ادامه به این مهار‌ت‌ها، پرداخته خواهد شد.

مهارت‌های تکنیکال در متاورس

یکی از اصلی‌ترین مهارت‌ها برای ورود به بازار کار متاورس، داشتن فهمی از تکنولوژی است. منظور از مهارت‌های تکنیکال، آشنایی با زبان‌های برنامه‌نویسی مانند پایتون، ++ C و جاوا‌ اسکریپت، ضروری است. دیگر مهارت‌های تکنیکال مورد نیاز، شامل مدل‌سازی سه بعدی، موتور‌های بازی و تکنولوژی‌های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) است.

همچنین، به‌دلیل وابستگی این فضا به تکنولوژی بلاکچین برای ذخیره امن دارایی‌های دیجیتال و معاملات در این فضا، داشتن درکی ازمفاهیم بلاکچین و دنیای ارز‌های دیجیتال نیز ضروری است.

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

‌نیاز به خلاقیت در متاورس

در کنار مهارت‌های تکنیکال، داشتن خلافیت و نوآوری در این مشاغل از اهمیت بالایی برخوردار است. فرد باید توانایی ساخت محیط‌های جذاب، داستان‌ها، شخصیت‌ها را در این فضا داشته باشد. داشتن سابقه در مدل‌سازی سه‌بعدی، کارهای گرافیکی و انیمیشن می‌تواندبه فرد در نوآوری و خلافیت در فضای متاورس کمک کند.

مهارت‌های کسب‌و‌کار

بهره‌مندی از هوش تجاری و بیزینسی یکی از دیگر مهارت‌های لازم برای ورود به این مشاغل است. این مهارت‌ها به افراد در تبلیغ درست تجربه‌های متاورسی  و همچنین تحلیل اقتصاد‌ در این فضا کمک می‌کنند. مهارت‌های مارکتینگ و توسعه کسب‌و‌کار به دلیل رشد روز‌افزون بخش‌های مختلف متاورس بسیار مورد استفاده خواهد بود.

مهارت‌های ارتباطی

در کنار مهارت‌های پایه‌ای برای ورود به مشاغل حوزه متاورس، مهارت‌های ارتباطی نیز در پیش‌برد پروژ‌ه ها در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار هستند. توانایی‌ انجام کار‌های گروهی، حل مشکلات و ارتباط با افراد از مهم‌ترین مهارت‌ها هستند.

بروز‌ کردن دانش خود

برای افرادی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند، ضروری است که دانش خود را درباره آخرین تکنولوژی‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بروز کنند. شرکت در جلسات و کنفرانس‌های این حوزه، دنبال کردن اخبار و ارتباط با متخصصان متاورس در بروز کردن دانش فرد در این حوزه، کمک خواهد کرد.

مثال‌های مشاغل در متاورس

اگر بخواهیم نمونه‌هایی از مشاغل فعلی مورد نیاز در متاورس را نام ببریم، می‌توان به معمار متاورس، طراح و استایلیست آواتارهای این فضا، مهندس نرم‌افزار AR و VR، طراح بازی‌های سه بعدی و متخصص بازاریابی در این فضا اشاره کرد.

منبع: تجارت‌نیوز

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا