خانه / اقتصاددیجیتال / استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان؛ موتور حرکت اقتصاد دیجیتال
موتور حرکت اقتصاد دیجیتال؛ استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان

استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان؛ موتور حرکت اقتصاد دیجیتال

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در نشست خبری گفت: موتور حرکت اقتصاد دیجیتال پست است و استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی در خلق سرویس‌های نوین پستی و بهینه‌سازی سرویس‌های موجود ضرورت دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای خلق سرویس‌های جدید و بهینه‌سازی سرویس‌های موجود تأکید کرد.

محمود لیائی، معاون وزیر ارتباطات با همراهی محمدرضا قادری عضو هیأت‌مدیره و رئیس مرکز نوآوری پست و حمیدرضا امینی راد، معاون برنامه‌ریزی راهبردی و توسعه فناوری اطلاعات با سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در محل ساختمان معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور دیدار کردند.

سورنا ستاری در این نشست با بیان اینکه موتور حرکت اقتصاد دیجیتال پست است بر استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی در خلق سرویس‌های نوین پستی و بهینه‌سازی سرویس‌های موجود تأکید کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بر تکمیل فرایند هوشمندسازی پست و ارائه طرح‌های نوآورانه تأکید کرد.
وی ضمن قدردانی از اقدامات انجام‌شده در شرکت ملی پست پیرامون راه‌اندازی مراکز نوآوری پست، افزود: حضور استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نو در حوزه پست بستر بسیار مناسبی است که شرکت پست هم از این کسب‌وکارها حمایت می‌کند.

معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست در این نشست با اشاره به شعار سال و فرمان مقام معظم رهبری مبنی‌بر توسعه تعاملات با شرکت‌های دانش‌بنیان و رونق تولید و اشتغال‌زایی به تشریح اقدامات پست در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپی پرداخت.

محمود لیائی بابیان اینکه پست به‌عنوان لجستیک، نقش کلیدی و حیاتی دارد گفت: «شرکت ملی پست در مدل جدید کسب‌وکار پلتفرمی خود می‌کوشد با تمرکز بر توسعه و هوشمندسازی زیرساخت‌های لجستیکی و با همکاری شرکای تجاری استراتژیک خود، شامل شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های بخش خصوصی، نیازهای تجاری و خدمات لازم برای تکمیل زنجیره ارزش هر خریدوفروش در کشور و حتی به خارج از کشور را، برای هر تأمین‌کننده و خریدار با هر مقیاسی، فراهم کند».

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد: در هفته پست، رویداد اینوتکس‌پست را با حضور استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان صاحب ایده برگزار می‌کنیم و اقدامات مراکز نوآوری پست را معرفی خواهیم کرد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت ملی پست در ادامه از راه‌اندازی و توسعه سامانه روستا بازار خبر داد و عنوان داشت: این سامانه در راستای خدمت‌رسانی به روستاییان عزیز کشور تهیه‌شده و معرفی و استفاده از ظرفیت‌های آن در تمام استان‌ها مورد تأکید قرار گرفته است.

وی توسعه این سامانه را گامی مهم در توسعه اشتغال‌آفرینی و رونق بازار کسب‌وکارهای کوچک و روستایی نوپا خواند و افزود: شرکت پست برآن است تا در حوزه محصولات پستی مبتنی‌بر فناوری، محصول‌محور باشد و بر ایده‌پردازی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در خصوص فروش و ارسال کالا تأکید کرد.

در ادامه محمدرضا قادری، از برگزاری رویداد نوآوری و کارآفرینی شرکت ملی پست با عنوان «ایده بازار پست» با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان عضو مراکز نوآوری پست خبر داد و هدف از برگزاری این رویداد را نمایش توانمندی این شرکت‌ها در حوزه هوشمندسازی پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته خواند.

عضو هیئت‌مدیره و رئیس مرکز نوآوری پست افزود: این رویداد روز چهارشنبه بیست و هشتم اردیبهشت در موزه ملی ارتباطات برگزار می‌شود.

حتما ببینید

با فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام اقتصاد دیجیتال کشور تعطیل نمی‌کند؟!

با فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام اقتصاد دیجیتال کشور تعطیل نمی‌کند؟!

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده است که فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام باعث تعطیلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *