رسانه دیجیتال

نامه ۱۶۰ محقق به مارک زاکربرگ برای سختگیری بیشتر در فیس بوک

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

محققان در نامه ای از مارک زاکربرگ خواسته اند تا سیاست های سختگیرانه تری را نسبت به انتشار اخبار جعلی و پیام های تفرقه انگیز اتخاذ کند.

۳ تن از محققانی که با بودجه مارک زاکربرگ مشغول پژوهش هستند، معتقدند فیس بوک نباید به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اجازه دهد از این پلتفرم برای گسترش اخبار جعلی و بیانیه‌های فتنه انگیز استفاده کند.

علاوه بر این ۳ پژوهشگر، ۱۶۰ نفر از جمله ۶۰ استاد در مؤسسات پژوهشی برتر آمریکا با امضای نامه‌ای از مدیر ارشد اجرایی فیس بوک درخواست کرده اند تا سیاست‌های سختگیرانه‌تری درباره اطلاعات نادرست و لحن آشوب انگیز پیام‌هایی اتخاذ کند که به خصوص در شرایط فعلی به مردم آسیب می‌رساند.

در حقیقت آنها به تصمیم فیس بوک برای حفظ پیام «با شروع غارت، تیراندازی آغاز می شود» دونالد ترامپ در این شبکه اجتماعی اشاره کرده اند.

محققان در این نامه اشاره کرده اند گسترش عمدی اخبار جعلی و لحن تفرقه برانگیز پیام‌ها با اهداف آنها برای استفاده از فناوری جهت جلوگیری و ریشه کن کردن بیماری، ارتقای آموزش‌های کودکان و اصلاحات در سیستم قضائی در تضاد است.

دبورا مارکس از دانشکده پزشکی هاروارد و یکی از سه محقق نویسنده این نامه می‌گوید: مأموریت ما برخلاف برخی مواضع فیس بوک است. بنابراین ما آنها را تشویق می‌کنیم تا بیشتر طرفدار حقیقت باشند.

دو نویسنده دیگر این نامه، مارتین کمپ من از دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو و جیسون شپارد از دانشگاه یوتا هستند. همه آنها از بنیاد «چان زاکربرگ» بودجه‌هایی دریافت کرده اند و مشغول تحقیق روی جلوگیری و درمان اختلالات عصبی از جمله آلزایمر و پارکینسون هستند.

به گفته آنها بیش از ۱۶۰ محقق این نامه را امضا کرده اند که حدود ۱۰ درصد آنها کارمندان بنیادهایی هستند که زاکربرگ و همسرش پرسیلا چان آنها را اداره می‌کنند.

روز گذشته و در پی اعتراضات کارمندان فیس بوک به باقی ماندن پیام دونالد ترامپ در این شبکه اجتماعی، مارک زاکربرگ در بیانیه ای اعلام کرد سیاست‌هایش را بررسی خواهد کرد.

مهر به نقل از آسوشیتدپرس،

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا