خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / آلت‌کوین / فعالیت استیبل کوین‌ها در انگلستان منوط به نظارت بانک مرکزی این کشور می‌شود
فعالیت استیبل کوین‌ها در انگلستان منوط به نظارت بانک مرکزی این کشور می‌شود

فعالیت استیبل کوین‌ها در انگلستان منوط به نظارت بانک مرکزی این کشور می‌شود

خزانه‌داری انگلیس روز سه‌شنبه گزارش اولیه در خصوص مدیریت «نقص سیستمی» در زمینه رمزارزها (FMI SAR) را منتشر کرد و مراقبت‌های بیشتری در ارتباط با استیبل کوین‌ها را پیشنهاد داد. در آن صورت این بانک مرکزی انگلستان خواهد بود که در زمانی که یک استیبل کوین دچار مشکل می‌شود، می‌تواند به قضیه ورود کند و نقش نظارتی و مدیریتی را ایفا کند. بدین ترتیب صادرکنندگان استیبل کوین‌ها باید نظارت بانک مرکزی انگلستان را بپذیرند. این گزارش فردا توسط پارلمان انگلستان بررسی خواهد شد.

این اقدام چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که گرداب مرگ استیبل کوین الگوریتمی UST رخ داده است. پشتوانه دلاری این استیبل کوین در اوایل ماه می از بین رفت و بیش از ۴۰ میلیارد دلار از ارزش بازار را با خود از بین برد. خزانه‌داری بریتانیا توصیه کرده است که قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها به دست بانک مرکزی انگلستان سپرده شود تا در صورتی که آن دارایی با مشکل مواجه شد، بانک انگلستان نهاد قدرتمندی باشد که به وضعیت رسیدگی کند.

جهت مشاهده ودانلود فایل pdf ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

در این سند آمده است: این نقش و وظیفه به بانک انگلستان امکان می‌دهد تا نقش قانونی خود در خصوص ثبات مالی را ایفا کند. این نکته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که چارچوب‌های قانونی کنونی را بتوان به کار گرفت تا به مدیریت خطرات ناشی از شکست و ناکارآمدی شرکت‌های صادر کننده استیبل کوین پرداخت.

در این گزارش آمده است که بانک مرکزی انگلستان این اختیار را خواهد داشت تا در زمان وقوع مشکل، ناظری را برای صادرکنندگان استیبل کوین و تیم‌های پروژه‌ وابسته به آن استیبل کوین تعیین کند که قدرت دخالت در تصمیمات آن شرکت را داشته باشد.

درخواست خزانه‌داری برای پاسخگویی در تاریخ ۲ آگوست پایان می‌یابد و در آن زمان توسط پارلمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مرجع راهبرد امور مالی انگلستان نیز برنامه‌هایی در خصوص بررسی دقیق و موشکافانه سقوط بازار دارد.

منبع: میهن بلاک‌چین

فعالیت استیبل کوین‌ها در انگلستان منوط به نظارت بانک مرکزی این کشور می‌شود

حتما ببینید

نهنگ سولانا همزمان با ارائه سومین پروپوزال سولند، بخشی از بدهی خود را پرداخت کرد

نهنگ سولانا همزمان با ارائه سومین پروپوزال سولند، بخشی از بدهی خود را پرداخت کرد

پروتکل سولند، در هفته گذشته با اتفاق نادری در جامعه کریپتو مواجه شد که تهدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.