خانه / گزارش / آیا برای کسب و کار خود به هوش مصنوعی نیاز دارید؟
آیا برای کسب و کار خود به هوش مصنوعی نیاز دارید؟

آیا برای کسب و کار خود به هوش مصنوعی نیاز دارید؟

سینا تفنگ‌‌‌چی

هوش مصنوعی فقط روبات نیست که برای انجام کارهای خود بخواهید از آن استفاده کنید؛ بلکه می‌توانید به آن به چشم ماشین داده محوری که می‌تواند داده‌ها را پردازش ، تجزیه و تحلیل کرده و به شما در کسب نتایج مطلوب‌تر کمک کند نگاه کنید.

چت بات‌ها و دستیاران مجازی هم اکنون خدمات هوشمند مطلوبی را برای مشتریان ارائه می‌دهند که در پی آن، وابستگی به پرسنل نیز کاهش می‌یابد. آنها همچنین با توانایی یادگیری ماشینی می‌توانند مطابق با روندهای سازمانی خود را شخصی‌سازی کنند.

پیش‌بینی عملکرد: ما می‌توانید با کمک هوش مصنوعی عملکرد سازمان خود را از نظر بازاریابی، فروش و درآمد پیش‌بینی کنید. الگوریتم‌های یادگیری ماشینی هزاران داده را پردازش کرده تا بهترین نتیجه ممکن برای عملیات تجاری شما پیش‌بینی شود.

تحلیل رفتار: راه حل‌های هوش مصنوعی می‌توانند به شما کمک کنند تا رفتار مشتری خود را تا جایی تجزیه و تحلیل کنید که بتوانید خرید بعدی آنها را پیش‌بینی کنید. امروزه مصرف‌کنندگان داده‌هایی را ارائه می‌دهند که می‌تواند به شما در ثبت رفتار آنها و ارائه پیشنهادهای مرتبط کمک کند.

هوش بازاریابی: با هوش مصنوعی، می‌توانید اطلاعات بازاریابی را جمع‌‌‌آوری کنید، بودجه خود را پیش‌بینی کنید، کمپین‌‌‌هایی را براساس آن طراحی کنید و نگاهی دقیق به بازگشت سرمایه خود از فعالیت‌های بازاریابی داشته باشید.

افزایش بهره‌وری: نتیجه نهایی پیاده‌سازی هوش مصنوعی، بهبود چشمگیری در بهره‌وری خواهد داشت. چراکه خط تولید شما شامل ماشین‌‌‌های هوشمندی است که نتایج بهتری نسبت به پرسنل انسانی ارائه می‌دهند.

آیا اکنون باید روی هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کنید؟

باید گفت که هوش مصنوعی بیشتر یک ضرورت است تا گزینه‌ای که شما باید آن را بررسی کنید. دنیا به معنای واقعی کلمه آنلاین شده و کاربران مدام در حال تولید انبوه داده‌ها هستند؛ از بازی‌هایی که در تلفن‌های همراهشان انجام می‌دهند تا گشت و گذارشان در فروشگاه‌های اینترنتی. و امروز باید اذعان داشت که هوش مصنوعی فرصتی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و درک بهتر مشتریان ارائه داده و این سیستم‌ها برای کمک به پیش‌بینی رفتار مشتریانی که به آرامی به ماندن در خانه عادت می‌کنند، مفید هستند.  از سوی دیگر، اگر شما به یک فعالیت B۲B مشغول هستید، هوش مصنوعی محرک تحول دیجیتال شما خواهد بود. چراکه شما باید نتایج بهتری را برای مشتریان خود ارائه دهید و جمع‌آوری هر چه بیشتر داده از آنها بهترین راه برای دستیابی به مزیت رقابتی است.  راه‌‌‌حل‌‌‌های هوش مصنوعی همچنین به شما این امکان را می‌دهند که وقتی آن را با اتوماسیون فرآیند روباتیک ترکیب می‌‌‌کنید، پرسنل انسانی را برای کارهای پشتیبان جایگزین کنید. در خاتمه باید بیان کرد که هوش مصنوعی در آستانه ایجاد انقلابی در کسب و کار شماست. اگر آن را اجرا نکنید، رقبا از شما جلو خواهند زد زیرا از داده‌های خود بهتر استفاده کرده‌اند.

منبع: دنیای اقتصاد

حتما ببینید

آینده تحول دیجیتال و 10 روند تاثیرگذار در کسب و کار ها

آینده تحول دیجیتال و ۱۰ روند تاثیرگذار در کسب و کار ها

در عصر دیجیتال که اطلاعات به طور مداوم در دسترس ما است، تغییر در شیوه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *