خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / امنیت ارز دیجیتال / هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳ چقدر ارز دیجیتال سرقت کردند؟
هکرهای کره شمالی در سال 2023 چقدر ارز دیجیتال سرقت کردند؟

هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳ چقدر ارز دیجیتال سرقت کردند؟

گزارش‌‌های جدید نشان می‌دهد که هکرهای ارز دیجیتال کره شمالی فعالیت خود را در سال ۲۰۲۳ میلادی ادامه داده‌اند. اما آنها امسال چقدر در این حوزه سرقت کرده‌اند؟

 گروه‌های هکری مرتبط با کره شمالی در سال‌های اخیر فعالیت خود در فضای ارز دیجیتال را افزایش داده‌اند. با وجود کاهش میزان هک‌ها از رکوردی که آنها در سال ۲۰۲۲ شکستند، این گروه‌ها هنوز هم دزدی دارایی‌های دیجیتال کاربران را ادامه می‌دهند.

گفته می‌شود، بسیاری از ارزهای دیجیتال دزدیده شده، در راه تامین مالی برنامه هسته‌ای کره شمالی به کار می‌رود.

گروه‌های هکری ارز دیجیتال کره شمالی

بر اساس یک گزارش داخلی، داده‌های سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی نشان می‌دهد که گروه‌های هکری کره شمالی در شش ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۳، بیش از ۱۸۰ میلیون دلار دارایی ارز دیجیتال کاربران را به‌سرقت برده‌اند. شرکت تحقیقاتی TRM Labs باور دارد که این رقم بیش از ۲۰۰ میلیون دلار است و ۲۰ درصد از مجموع مبالغ دزدیده شده ارز دیجیتال در سال جاری را تشکیل می‌دهد.

نهادهای بین‌المللی متعددی گروه مشهور هکری لازاروس کره شمالی را تحت نظر دارند و بسیاری باور دارند که این گروه مسئول سرقت ۱۰۰ میلیون دلاری پل هورایزن شبکه هارمونی در سال گذشته بوده‌ است.

در ابتدای سال جاری میلادی، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، سه معامله‌گر را که برای تبدیل ارزهای دیجیتال سرقت شده به ارزهای فیات، به این گروه کمک کرده‌اند، تحریم کرد.

حجم دزدیده شده در ۶ سال اخیر

بر اساس گزارش جدید شرکت مطالعات بلاکچینی TRM Labs درباره هکرهای کره شمالی، این گروه بیش از دو میلیارد دلار را در ۳۰ حمله هکری از سال ۲۰۱۸ تاکنون به‌سرقت برده‌ است. گروه‌های هکری مرتبط با این کشور در سال ۲۰۲۲ رکورد میزان مبالغ سرقت شده را جا‌به‌جا کردند. در نیمه ابتدایی سال جاری میلادی نیز مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار توسط این گروه به‌سرقت رفته است.

هکرهای کره شمالی موفق شدند تا با سه حمله هکری در سال ۲۰۲۲، بیش از ۸۰۰ میلیون دلار را به سرقت ببرند. این گروه در مارچ سال ۲۰۲۲، با حمله به بریج رونین، بزرگترین حمله هکری ارز دیجیتال تاریخ به‌مبلغ ۶۲۵ میلیون دلار را به‌ثبت رساندند.

مبالغ سرقت رفته توسط کره شمالی از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳ (منبع:‌TRM Labs)

هکرهای این کشور به‌صورت مداوم در حال تغییر روش‌های هک خود هستند تا بتوانند با توجه به تحریم‌های دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی و پیشرفت ابزارهای ردیابی بلاکچین‌، فعالیت خود را ادامه دهند. بیشتر حمله‌های اخیر هکرهای این کشور، به‌صورت مستقیم با استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال بوده است که شامل روش‌های پیچیده و چند مرحله‌ای پولشویی می‌شود.

منبع: تجارت‌نیوز

  • هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳ چقدر ارز دیجیتال سرقت کردند؟

حتما ببینید

اتریوم، بزرگ‌ترین قربانی حمله هکری به کرو فایننس! ضرر وارده چقدر جدی است؟

اتریوم، بزرگ‌ترین قربانی حمله هکری به کرو فایننس! ضرر وارده چقدر جدی است؟

حمله و مشکلات پروتکل دیفای محبوب کرو فایننس (Curve Finance) پیامدهای منفی گسترده‌ای داشته و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *