آموزش و همایش دیجیتالهمایش و نمایشگاه

وبینار تخصصی «دات راینکس» برگزار می‌شود

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

با همکاری سازمان فضایی و سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی برگزار می شود

وبینار تخصصی سه روزه «دات راینکس» در تاریخ‌های ۱۰ تا ۱۲ خردادماه با تمرکز بر حوزه ناوبری و موقعیت‌یابی بر اساس نیازهای فعلی و آینده کشور، با همکاری مشترک سازمان فضایی ایران و سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی برگزار خواهد شد.

«سحر بنکدارپور» دبیرکل سندیکای شناسایی و مکان‌یابی رادیویی با یادآوری اینکه سال گذشته برگزاری همایش و نمایشگاه داتراینکس به دلیل ویروس کرونا لغو شد،افزود: دات راینکس قرار بود با همکاری سازمان فضایی ایران در تاریخ پنجم اسفندماه سالگذشته در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شود که متاسفانه به دلیل ویروس کرونا و جلوگیری از گسترش شیوع آن لغو شد.

او با بیان اینکه استقبال مشارکت‌کنندگان، سندیکا و سازمان فضایی را مجاب کرد به‌جای لغو کامل رویداد، بستر برگزاری رویداد راتغییر دهند،گفت: پیگیری و برنامه‌ریزی برای برگزاری دات راینکس از پاییز ۹۸ به‌صورت مداوم آغاز شد و ازآنجایی‌که دات راینکس درآستانه برگزاری لغو شد،  تقریبا همه اقدامات مقدماتی آن انجام پذیرفته بود.  از سوی دیگر استقبال شرکت‌کنندگان نیز ما را مجاب کرد تادر سال جدید بستر جدیدی برای برگزاری آن در نظر بگیریم.

به گفته بنکدارپور، تمامی رویدادهای جانبی از جمله ارائه ایده‌ها،  جلسات B۲B، معرفی شرکت‌های فعال در حوزه ناوبری به‌صورتپخش زنده در برنامه اینستاگرام،  اعلام نیازهای دستگاه‌های دولتی،  بررسی کلان پروژه‌های ناوبری و غیره به‌صورت آنلاین برگزار خواهدشد.

او افزود: برخی از این برنامه‌ها هم‌اکنون آغازشده و در حال انجام هستند برای مثال دو روز در هفته شرکت‌ها به‌صورت لایو در صفحهاینستاگرام شرکت مجری (کاریز اعتماد)  به معرفی خود می‌پردازند که با استقبال مخاطبان روبرو شده است.

 علاقه‌مندان می‌توانند بامدیران عامل شرکت‌ها،  محصولات و خدماتشان به‌طور مستقیم آشنا شوند و سوالات خود را بپرسند.

بنکدارپور با اشاره به اینکه نیازهای فناورانه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی در حوزه ناوبری و موقعیت‌یابی جمع‌آوری و اطلاع‌رسانی شدهاست، افزود: سال گذشته لیست کامل این نیازها از حدود ۲۰ دستگاه مختلف مانند ستاد مبارزه با مواد مخدر، شرکت ملی پست، گروهمپنا، سازمان راهداری، سازمان فاوای شهرداری،  سازمان نقشه‌برداری، ثبت‌اسناد و املاک و سازمان مدیریت اکتشاف نفت جمع‌آوری و در سایت دات راینکس منتشر و به اطلاع شرکت‌ها رسانده شد.

شرکت‌های بخش خصوصی فعال در این حوزه می‌توانند برمبنای توانمندی‌هایشان در بستر دات راینکس به این نیازها پاسخ دهند.

او افزود: همچنین فراخوانی منتشرشده تا شرکت‌هایی که تمایل به برگزاری جلسات B۲B با مدیران دستگاه یا نهاد دولتی دارنددرخواستشان را اعلام کنند،  هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود تا طی یک جلسه مجازی این ارتباط برقرار شود.

بنکدارپور از بحث و تبادل‌نظر درباره کلان پروژه‌های ناوبری خبر داد و گفت: یکی از بخش‌های ویژه‌ای که در دو روز نخست وبینار درنظر گرفته‌شده است بررسی کلان پروژه‌های ناوبری مانند سپهتن و سیپاد است که نظرات و دیدگاه‌های مختلفی پیرامون آن‌ها در بخشخصوصی و دستگاه‌های متولی وجود دارد و تلاش می‌کنیم در این فرصت زوایا و روش‌های مختلف اجرای آن را بررسی کرده و نقاط مثبت و منفی آن را گوشزد کنیم.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا