آلت‌کوین

رشد ۱۴۰ درصدی ورلد کوین، رمزارز خالق ChatGPT، طی یک هفته

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

رمزارز ورلد کوین (Worldcoin) که با مشارکت «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، راه‌اندازی شده، در هفته گذشته رشد قابل‌توجهی داشته است.

توکن «ورلد کوین» با علامت اختصاری WLD که توسط «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI و خالق ChatGPT راه‌اندازی شده است، طی هفت روز گذشته رشد ۱۴۱ درصدی را تجربه کرده، همچنین تعداد کاربران روزانه اپلیکیشن کیف پول این رمزارز نیز رکورد بیش از یک میلیون کاربر را ثبت کرده است.

ورلد کوین با انتشار پستی در تاریخ ۱۸ فوریه در شبکه اجتماعی ایکس، اعلام کرد که اپلیکیشن کیف پول رمزنگاری‌شده‌اش موسوم به «اپلیکیشن جهانی»، بیش از یک میلیون کاربر فعال روزانه دارد که نسبت به نوامبر سال گذشته میلادی با تنها صدهزار کاربر فعال روزانه، رشد چشمگیری داشته است.

رشد ۱۴۰ درصدی قیمت رمزارز ورلد کوین

ورلد کوین در جولای ۲۰۲۳ توسط سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI و «الکس بلانیا» راه‌اندازی شد. در آن مقطع زمانی، بنیان‌گذاران آن تصمیم گرفتند که برای پروژه تأیید هویت دیجیتالی، به کاربران دراِزای اسکن عنبیه خود، ارز دیجیتال پرداخت کنند.

در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۴، دفتر کمیسر حریم خصوصی برای داده‌های شخصی (PCPD) هنگ‌کنگ، تحقیقاتی را در مورد فعالیت Worldcoin با اشاره به خطرات جدی برای حریم خصوصی داده‌‌های شخصی آغاز کرد. PCPD اعلام کرد که به‌عنوان بخشی از تحقیقات خود، حکم‌هایی را اجرا کرده است. در خارج از هنگ‌کنگ، این پروژه توجه بسیاری از قانون‌گذاران حوزه‌های قضایی را به‌دلیل نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، به خود جلب کرده است. خدمات این مجموعه در کنیا به‌طور کامل به حالت تعلیق درآمده و اسکن عنبیه در هند متوقف شده است.

صرف‌نظر از این نگرانی‌های نظارتی، توکن بومی Worldcoin در هفته گذشته بیش از ۱۴۱ درصد رشد داشته است.

منبع: دیجایتو

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا