خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / قوانین مقررات ارزدیجیتال / سند راهبردی ایران در فضای مجازی ابلاغ شد
سند راهبردی ایران در فضای مجازی ابلاغ شد

سند راهبردی ایران در فضای مجازی ابلاغ شد

محمد‌امین علی‌یاری

در متن سند راهبردی فضای مجازی ایران که اخیراً به دستگاه‌های دولت و حکومتی ابلاغ شده، وزارت اقتصاد به‌عنوان متولی ساماندهی فضای ارزهای دیجیتال کشور انتخاب شده است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز وظیفه طراحی نظامی برای استفاده از فناوری‌های نوین، مثل بلاک چین را بر عهده دارد.

شورای عالی فضای مجازی به‌تازگی سند راهبردی ایران در فضای مجازی را برای اجرا به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کرده است. این سند در واقع یک برنامه‌ریزی کلی برای چشم‌انداز فضای مجازی ایران تا سال ۱۴۱۰ است که در آن وظایف هریک از دستگاه‌های دولتی و حکومتی مشخص شده است.

طبق متن این سند، وزارت اقتصاد به‌عنوان متولی اصلی ساماندهی فضای ارزهای دیجیتال کشور معرفی شده است و وزارتخانه‌های صنعت، ارتباطات، نیرو، اطلاعات، بانک مرکزی، قوه قضائیه، نیروی انتظامی و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، دستگاه‌های همکار این وزارتخانه در این بخش هستند. مجری تصویب کلیه طرح‌های مربوط به این بخش نیز کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی خواهد بود.

سند راهبردی ایران در فضای مجازی ابلاغ شد؛ وزارت اقتصاد متولی ارزهای دیجیتال

گفتنی است در بخش دیگری از این سند، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به‌عنوان متولی طراحی نظامی برای به‌کارگیری فناوری‌های نوین، از جمله بلاک چین، انتخاب شده است و اعضای کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت نیز در این بخش با این نهاد همکاری خواهند کرد.

برای مشاهده متن کامل سند راهبردی ایران در فضای مجازی کلیک کنید.

حتما ببینید

نیاز دارایی‌های دیجیتالی به مقررات

نیاز دارایی‌های دیجیتالی به مقررات

پل کروگمن؛ نیویورک‌تایمز حوادث اخیر به‌روشنی نشان داده که دنیای دارایی‌های دیجیتالی، به‌ویژه رمزارزها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *