اپلیکیشن و نرم افزار

پایان پشتیبانی از ویندوز ۱۰ به تعویق افتاد!

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که پایان پشتیبانی از نسخه های قدیمی تر ویندوز ۱۰ را تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا و دورکاری بسیاری از کارمندان در شرکت های مختلف حداقل ۶ ماه به تاخیر خواهد انداخت.

شرکت مایکروسافت به عنوان توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز پیشتر اعلام کرده بود می خواهد پشتیبانی خود از نسخه های قدیمی تر ویندوز ۱۰ را پایان ببخشد. این غول تکنولوژی حالا به تازگی اعلام کرده که به علت شیوع گسترده ویروس کرونا که منجر به دورکاری کارکنان و پرسنل بسیاری از شرکت های مختلف در کشورهای جهان شده است، فرایند پایان دادن به پشتیبانی خود از نسخه های قدیمی تر ویندوز ۱۰ را با حداقل شش ماه تاخیر آغاز خواهد کرد.

طبق این بیانیه مایکروسافت خاطرنشان کرده است: ما عمیقاً با مشتریان و کاربران خود در کشورهای مختلف جهان که هم اکنون به شدت با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند، همکاری و تعامل خواهیم داشت و بدین ترتیب عدم پشتیبانی از نسخه های قدیمی تر ویندوز ۱۰ را به تعویق خواهیم انداخت تا موجب استرس و اضطراب کاربران خود در این شرایط بحرانی نشویم.

طبق گزارش‌های پیشین منتشر شده از سوی مایکروسافت، این شرکت قصد داشت پشتیبانی از نسخه ۱۷۰۹ ویندوز ۱۰ را روز گذشته ۱۴ آوریل و نسخه ۱۸۰۹ ویندوز ۱۰ را ۱۲ ماه مه پایان بخشد که به ترتیب به تاریخ‌های ۱۳ اکتبر و ۱۰ نوامبر به تعویق افتادند.

بر اساس گزارش وب سایت The Verge، از دیگر نسخه های ویندوز که حداقل با ۶ ماه تاخیر به پایان زمان پشتیبانی خود خواهند رسید، می توان به نسخه‌های Configuration Manager 1810 ، SharePoint Server 2010 ، SharePoint Foundation 2010 ،Project Server 2010 و Windows Server 1809 اشاره کرد.

ایسنا

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا