خانه / اقتصاددیجیتال / پذیرش تپسی در فرابورس؛ نقطه عطفی برای رشد شرکت‌های استارتاپی
پذیرش تپسی در فرابورس؛ نقطه عطفی برای رشد شرکت‌های استارتاپی

پذیرش تپسی در فرابورس؛ نقطه عطفی برای رشد شرکت‌های استارتاپی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پذیرش شرکت تپسی در فرابورس به عنوان نخستین کسب و کار دیجیتال، نقطه عطفی برای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور و رشد و شکوفایی کسب و کارهای دیجیتال و شرکت‌های استارتاپی در کشور بود.

 عیسی زارع پور در نشست خبری عرضه اولیه سهام شرکت تپسی که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی برگزار شد با اشاره به فرآیند پذیرش سهام این شرکت در فرآبورس، گفت: پذیرش شرکت تپسی به عنوان نخستین کسب و کار دیجیتال، نقطه عطفی برای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور و رشد و شکوفایی کسب و کارهای دیجیتال و شرکت های استارتاپی در کشور بود.

وی با تقدیر از عوامل شرکت تپسی برای تلاش شبانه روزی در رسیدن به این موفقیت، افزود: به دلیل اینکه تجربه این کار وجود نداشت ارزیابی دارایی شرکت نیز سخت بود، اما باکفش آهنین مدیران تپسی و همکارانشان و همچنین همراهی بسیار صمیمانه همه دستگاه ها بویژه معاونت علمی، وزارت اقتصاد، بورس، فرابورس و دستگاه های امنیتی این کار به نتیجه رسید و با پذیرش این شرکت در فرآبورس مسیر برای دیگر شرکت ها و استارت آپ‌های حوزه فناوری اطلاعات هموار شد.

وزیر ارتباطات با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت با اختیارات اصل ۱۳۸ و ۱۲۷، تاکید کرد: دولت فناوری ارتباطات و اطلاعات را یک فرصت برای توسعه کشور می داند و کاملا از کسب و کارهای دیجیتال حمایت می‌کند و امیدوارم با رفع موانع این حوزه شاهد استفاده حداکثری از فناوری برای حل مشکلات کشور باشیم.

وی با اشاره به اینکه جوانان ما از جوانان دیگر کشورها چیزی کم ندارند، افزود: ما مسوولین نیز باید در کنار این جوانان نخبه قرار بگیریم و موانع سر راه آنها را برداریم.

زارع پور با اظهار امیدواری نسبت به شکل گیری کسب و کارهای جدید، تصریح کرد: امیدواریم با توسعه کسب و کارهای حوزه دیجیتال بتوانیم حجم این بازار را به ۱۰ درصد تولید ناخالص ملی برسانیم و نتیجه آن با خلق ثروت و ایجاد اشتغال و کمک به حل مشکلات کشور در نهایت به مردم برسد.

منبع: سیتنا

حتما ببینید

فرصت بورسی سقوط رمزارز

فرصت بورسی سقوط رمزارز

محمدامین خدابخش  اقتصاد جهان این روزها نیم نگاه ویژه‌ای به آمار تورم دارد. در هر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.