رسانه دیجیتالمقالات فناوری مالی

ایلان ماسک ظاهراً می‌خواهد یک پلتفرم معاملاتی داخل شبکه اجتماعی X بسازد

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

گزارشی تازه می‌گوید شرکت X ایلان ماسک درحال گفت‌وگو با شرکت‌های فعال در حوزه مالی است تا برای خودش پلتفرم معاملاتی بسازد.

ایلان ماسک به‌طور جدی در پی تبدیل‌کردن توییتر به یک اپ همه‌چیز است و مدیریت امور مالی هم بخش مهمی از این برنامه را تشکیل می‌دهد. اخیراً گزارشی منتشر شده است که ادعا می‌کند X (توییتر سابق) از شرکت‌های فعال درزمینه فین‌تک پرس‌وجو کرده است تا از شرایط ساخت یک پلتفرم معاملاتی برای ایکس مطلع شود.

به گزارش وب‌سایت Semafor، منابع آگاه به ماجرا گفته‌اند که ایکس به‌دنبال شریکی درزمینه ارائه خدمات مالی است تا یک هاب معاملاتی را در اپلیکیشن خود بسازد. ایلان ماسک ظاهراً به شرکت‌های بزرگ در این حوزه درخواست فرستاده است تا برای پیاده‌سازی پلتفرمی به‌منظور دریافت اطلاعات مالی، قیمت آنی سهام و ویژگی‌هایی از این دست پروپوزال دریافت کند.

ایکس از شرکت‌های علاقه‌مند پرسیده است که حاضرند چه مقدار پول در این پروژه سرمایه‌گذاری کنند. اما مشخص نیست که چه شرکت‌هایی تاکنون به این درخواست پاسخ داده‌اند و آیا پروپوزالی برای این شبکه اجتماعی ارسال شده است یا خیر.

برنامه همه‌چیز X از طریق یک پلتفرم معاملاتی ممکن می‌شود؟

ایلان ماسک پیش از تکمیل معامله خرید توییتر از برنامه‌ای برای ساخت یک سوپراپلیکیشن شبیه به وی‌چت چین خبر داده بود که بتواند امور مختلف زندگی کاربران مثل خدمات مالی را مدیریت کند. از زمانی که او کنترل این شرکت را در دست گرفته است، قابلیت‌هایی را درزمینه امور مالی در توییتر دیده‌ایم.

این شبکه اجتماعی حتی چند وقت پیش از برنامه‌ای برای خریدوفروش سهام با کمک پلتفرم eToro پرده برداشت، اما این قابلیت هنوز شروع به کار نکرده است. با توجه به این گزارش، به‌نظر می‌رسد ایکس می‌خواهد به‌شکل جدی‌تر به سراغ ساخت یک پلتفرم جامع برای امور مالی برود.

البته کارشناسان می‌گویند یکی از موانع بزرگ پیش روی ایلان ماسک جلب اعتماد کاربران برای واگذاری سرمایه و امور مالی خود به این شرکت خواهد بود. اما درنهایت باید منتظر بمانیم تا ببینیم این شبکه اجتماعی چگونه برنامه خود را پیاده‌سازی خواهد کرد و آیا این طرح می‌تواند تعداد کاربران فعال ایکس را از حدود نیم میلیارد به یک میلیارد برساند یا خیر.

منبع: دیجایتو

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا