اپلیکیشن و نرم افزارکاربرد بلاک‌چین

توسعه پروژه وب۳ پلتفرم ابری گوگل با همکاری ۱۱ شرکت بلاکچینی

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

شرکت گوگل تصمیم به افزودن شرکت‌های بلاکچینی و وب۳ در برنامه استارتاپی پلتفرم ابری خود گرفته است.

با وجود موضع‌گیری‌های پیشین شرکت گوگل نسبت به رمزارزها، بنظر می‌رسد که این شرکت قصد حمایت از استارتاپ‌های برنامه کارآفرینی گوگل کلود را دارد و بدین منظور، ۱۱ شرکت بلاکچینی را به برنامه توسعه پروژه وب۳ پلتفرم ابری گوگل اضافه کرده است.

همکاری گوگل با ۱۱ شرکت وب۳

آلفابت که شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود، در اقدام جدید خود، شرکت گوگل را به برنامه ابری استارتاپی خود اضافه کرده است. از تاریخ ۲۵ آپریل سال جاری، شرکت‌های وب‌۳ مانند الکمی، آپتوس، بیس، سلو، هدرا، Near، پالی‌گان، سولانا و تردوب (Thirdweb) در این برنامه حضور خواهند داشت.

در همین روز، شرکت آنالیز بلاکچین مشهور نانسن، خبر همکاری خود با گوگل کلود را برای ارائه داده‌های لحظه‌ای بلاکچینی به شرکت‌های استارتاپی اعلام کرد. دیتابیس نانسن در حال حاضر شامل ۲۵۰ لیبل کیف‌پول رمزارزی است. بر این اساس، شرکت‌های وب۳ فعال در این برنامه، اشتراک یک ماهه نانسن را دریافت خواهند کرد و در آینده نیز تخفیف ۲۰ درصدی برای محصولات این پلتفرم برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شده است.

  اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در بلاک‌چین

مزایای حضور در برنامه استارتاپی وب۳ گوگل

در حال حاضر، سرویس گوگل کلود دو برنامه (پلن) را برای شرکت‌های عضو این برنامه ارائه می‌کند. استارتاپ‌هایی که تاکنون موفق به جذب سرمایه‌ نشده‌اند، می‌توانند تا سقف ۲۰۰۰ دلار، اعتبار گوگل کلود را برای دو سال دریافت کنند. در این گزینه، استارتاپ‌ها امکان شرکت در هفته بلاکچین پاریس، همایش TOKEN2049 سنگاپور و همایش رسانه کوین‌دسک، Consensus را خواهند داشت.

برای شرکت‌هایی که مرحله جذب سرمایه‌ را پشت سر گذاشته‌اند، اعتبار ۲۰۰ هزار دلاری به مدت دو سال در پلتفرم کلود و فایربیس در نظر گرفته شده است. در کنار این مزایا، اشتراک رایگان یکساله نسخه کسب و کار گوگل ورکسپیس نیز به استارتاپ‌ها اهدا خواهد شد. پروژه‌های وب۳ مانند آپتوس، سولانا و فلو، کمک هزینه‌هایی به ارزش یک میلیون دلار را به صورت نقد یا معادل توکنی به این شرکت‌های نوپا اهدا خواهند کرد. پالی‌گان ونچرز نیز امکان اهدای کمک‌های مالی تا سقف ۳ میلیون دلار را خواهد داشت.

یکی دیگر از مزایای خاص عضویت در این برنامه، حضور کارآفرینان شرکت‌های استارتاپی در یک کانال خصوصی در پلتفرم دیسکورد همراه با بنیان‌گذاران دیگر شرکت‌های استارتاپی، مهندسان و توسعه دهندگان است.

منبع: تجارت‌نیوز

  • توسعه پروژه وب۳ پلتفرم ابری گوگل با همکاری ۱۱ شرکت بلاکچینی

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا