ارزدیجیتال

پیش‌بینی عجیب درباره بیت‌کوین

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

یکی از مدیران بلندپایه سیتی‌بانک، غول مالی مستقر در ایالات‌متحده در گزارشی به شباهت‌های میان بازار طلا در دهه ۱۹۷۰ میلادی و بیت‌کوین اشاره کرده است. به گزارش ارز دیجیتال، توماس فیتزپاتریک،‌ یکی از روسای اجرایی سیتی‌بانک در گزارشی خطاب به مشتریان نهادی این بانک نوشته است که ماهیت بیت‌کوین با نوسانات قیمتی زیاد گره خورده و این ویژگی دقیقا همان چیزی است که این ارز دیجیتال را در یک مدار صعودی درازمدت حفظ می‌کند.

گفتنی است یکی از کاربران توییتر با نام کلاسیک‌ماکرو در توییتی گزارش یادشده را فاش و بر این نکته تاکید کرده است که فیتزپاتریک از جمله کسانی است که فکر می‌کند بیت‌کوین روزی شاهد قیمت‌های نجومی خواهد بود. فیتزپاتریک در گزارش یادشده، خطاب به مشتریان دانه‌درشت سیتی‌بانک نوشته است که با توجه به نمودار قیمت هفتگی بیت‌کوین و تحلیل تکنیکال اوج و فرودهای پیشین بهای این ارز دیجیتال، تخمین می‌زند که تا پیش از دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به ۳۱۸ هزار دلار برسد.

با این حال، کلاسیک‌ماکرو در توییتی با کم‌ارزش خواندن این دست تحلیل‌های تکنیکال می‌نویسد که تاکنون هیچ‌گاه این گونه گمانه‌زنی‌ها رنگ واقعیت به خود نگرفته‌اند، اما فعلا همه متفق‌القول‌اند که روند صعودی قیمت بیت‌کوین کماکان ادامه دارد.

فیتزپاتریک در ادامه گزارش خاطرنشان کرده که رشد نمایی بیت‌کوین در فاصله میان سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ یادآور افزایش بهای طلا در دهه ۱۹۷۰ میلادی است. فلز گرانبهای طلا به‌مدت نیم قرن در محدوده قیمتی ۲۰ تا ۳۵ دلار دادوستد می‌شد، تا اینکه در دوران ریاست‌جمهوری نیکسون در سال ۱۹۷۱ تغییری اساسی در سیاست‌های پولی و مالی ایالات‌متحده اعمال و طلا با رشد انفجاری قیمت مواجه شد.

به‌گفته فیتزپاتریک، کنار گذاشتن استاندارد طلا از ارزهای فیات و چاپ بی‌رویه پول، بحران همه‌گیری ویروس کرونا و تمایل بانک‌های مرکزی به اتخاذ رویکردی تهاجمی در سیاست‌های تسهیل کمی می‌توانند منجر به رشد انفجاری قیمت بیت‌کوین در آینده‌ای نزدیک شود.

کلاسیک‌ماکرو می‌گوید که مخاطبان قطعا از روی‌دادن چنین اتفاقی استقبال می‌کنند، آنچه در این میان مهم است، این است که آیا مشتریان نهادی سیتی‌بانک متقاعد می‌شوند که بیت‌کوین روزی شاهد قیمت‌های نجومی خواهد بود یا خیر.

منبع: دنیای اقتصاد

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا