بانکداری‌دیجیتال

کاهش ۷۵درصدی برداشت غیرمجاز از حساب با رمز پویا

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

رییس اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا گفت:‌ رمز پویا جرایم اینترنتی و مجازی را به صفر نرساند، اما منجر به کاهش ۷۵ درصدی اتفاقات ناشی از این جرایم شد.

سرهنگ حمید کیانی درباره فرآیند و چگونگی دسترسی به جرایم مجازی گفت: هر چیزی بومی نباشد،  تسلط پلیس رویآن کم می‌شود و این موضوع شامل علل مختلفی از قبیل فقدان بسترهای لازم،  چابک نبودن سیستم قضایی و به روز نبودن قوانین می‌شودکه نیاز به بازنگری مجدد دارد و تا زمانی که این قوانین بازنگری نشود،  طبیعی است که پلیس هم چابکی لازم را در مواردی از این دستنداشته باشد.

کیانی در این رابطه که تا چه اندازه هک شدن در کشور با توجه به ایجاد رمز پویا کاهش یافته است؟  گفت: با آمدن رمز پویا قرار نبودبرداشت‌ها از حساب مردم به صفر برسد،  اما شاید بیش از ۷۵ درصد این اتفاقات کاهش یافته است.

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد،  افزود: امیدواریم اشتباهات فردی نیز با توجه به بالا رفتن سواد رسانه‌ای کاربران به تدریج کاهش پیدا کند.

رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری فتا در رابطه سلب مسئولیت سایت‌های واسط خرید و فروش آنلاین گفت:  وقتی مسئولیتی بپذیریم باید  پاسخگو باشیم،  اما متأسفانه در سایت‌های تبلیغی و فضای مجازی برای پاسخگویی،  قانونی وجود ندارد.

ایبِنا، 

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا