خانه / کتاب‌های اقتصاد دیجیتال / ۵ کتاب آموزشی کسب و کار و کارآفرینی
5 کتاب آموزشی کسب و کار و کارآفرینی

۵ کتاب آموزشی کسب و کار و کارآفرینی

هر سال، صدها کتاب کسب و کار عالی منتشر می شود که البته خواندن همه آنها ممکن نیست. اما بهترین کتاب های آموزش کسب و کار قادرند مدت ها پس از تاریخ انتشار، خوانندگان زیادی را به خود جلب کنند. یکی از فواید خواندن کتاب با موضوع کسب و کار این است که باعث می شود جلوی اشتباهات تکراری گرفته شود و در نتیجه کسب و کارهای کمتری با شکست مواجه شوند. تعداد بهترین کتاب های آموزش کسب و کار بسیار زیاد است بنابراین باید از بین آنها به خوبی انتخاب کرد؛ کتاب مناسبی باید انتخاب شود که آموزنده و راه گشا باشد.

اما بهترین کتاب های آموزش کسب و کار کدام ها هستند؟ چه کتاب مناسبی را می توان برای مطالعه انتخاب کرد. موضوعی که در ادامه به آن پرداخته ایم، معرفی بهترین کتاب های آموزش کسب و کار است. همراه ما باشید.

انگیزه

•    اثر: Daniel Pink

این کتاب توسط Daniel Pink تحت عنوان Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us منتشر شده که راهکارهایی نو برای خلق دنیایی نو ارائه کرده است. Pink معتقد است که آنچه به ما انگیزه می دهد، نیاز ما به هدایت زندگی خود، یادگیری چیزهای جدید و انجام بهتر امور است. در این کتاب، سه عنصر انگیزه ی واقعی تحت عنوان های استقلال، تسلط و هدف یاد می شوند و راهکارهای هوشمندانه و شگفت آوری برای به کارگیری این سه عنصر در عمل ارائه می شود.

راهنمای اصلی کسب و کار

•    اثر: کوین هرینگتون

این کتاب فقط یک کتاب دیگر درباره موفقیت در کارآفرینی نیست و چیزی بیش از آن است. اگر می خواهید یاد بگیرید «کوین هرینگتون» چگونه بیش از بیست کسب و کار راه اندازی کرد که هر کدام بیش از صد میلیون دلار فروش داشتند، این کتاب برای شما مناسب است.

اگر دنبال راه ساده ای برای رسیدگی به کسب و کارتان با ذهنیت و گام های عملیاتی خاصی هستید که باعث موفقیت شما در کارآفرینی شود، این کتاب برای شما است.

راهنمای کارآفرینان

•    اثر: Steve Blank و Bob Dorf

کتاب راهنمای کارآفرینان، اطلاعاتی ارزشمند درباره چگونگی کسب، حفظ و افزایش مشتری ارائه می دهد و قدم به قدم و با جزئیات کامل به کارآفرینان یاد می دهد که چگونه فرآیند کشف مشتری را در عمل پیاده کنند. خواندن این کتاب برای همه موسسان کسب وکارهای نوپا، سرمایه گذاران، کارآفرینان و مربیان مفید است.

سرسختی در زمینه پول آفرینی

•    اثر: Tony Robbins

Robbins در کتاب خود یک روند گام به گام برای تبدیل امور مالی و دستیابی سریع به اهداف پولی ارائه می دهد. اگر برای سرمایه گذاری در  کسب وکار خود صرفه جویی  کرده اید، این کتاب را بخوانید.

خواندن این کتاب برای هر کارآفرین مشتاقی که به دنبال یادگیری بیشتر در مورد مدیریت جنبه های مالی زندگی خود (هم شخصی و هم حرفه ای) است یا حتی یک فرد کارآزموده که آرزوی ادامه افزایش مهارت هایش را در ذهن می پروراند، می تواند مفید باشد.

جادوی بزرگ

•    اثر: Elizabeth Gilbert

نویسنده Gilbert در کتاب خود نگرش ها، رویکردها و عادت های لازم برای مقابله با ترس و رسیدن به آنچه هر کارآفرین دوست دارد را به اشتراک می گذارد تا کارآفرین بتواند یک زندگی خلاقانه داشته باشد. یک کارآفرین به کمک این کتاب می تواند راه حل چالش های موجود در کسب وکار خود را شناسا یی کند و اهداف بلندمدت خود را به واقعیت تبدیل کند.

منبع: فرصت امروز

حتما ببینید

اصول کلیدیی که باعث موفقیت یک کسب و کار اینترنتی می شود

اصول کلیدیی که باعث موفقیت یک کسب و کار اینترنتی می شود

خیلی از کسب و کارهایی که روزی فکرش را هم نمیکردیم، امروز میتوانند خدمات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *