امنیت ارز دیجیتالامنیت اقتصاد دیجیتال

کره شمالی به اتهام سرقت ارز‌های دیجیتال تحریم شد!

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

کره جنوبی در رابطه با تعدادی از حملات سایبری که اغلب منجر به سرقت ارز‌های دیجیتال می‌شود، تحریم‌هایی را علیه کره‌ شمالی اعمال کرده است.

مقامات سئول می‌گویند که کره شمالی از دارایی‌های دیجیتال برای تامین مالی پروژه‌های توسعه هسته‌ای و موشکی خود استفاده می‌کند.

کره جنوبی در رابطه با تعدادی از حملات سایبری که اغلب منجر به سرقت ارز‌های دیجیتال می‌شود، تحریم‌هایی را علیه کره‌ شمالی اعمال کرده است. مقامات سئول می‌گویند که کره شمالی از دارایی‌های دیجیتال برای تامین مالی پروژه‌های توسعه هسته‌ای و موشکی خود استفاده می‌کند.

دولت کره جنوبی در واکنش به حملات سایبری که گفته می‌شود توسط کره شمالی برای تامین مالی برنامه‌های نظامی این کشور انجام شده است، تحریم‌هایی را وضع کرده است. وزارت امور خارجه در سئول روز جمعه اعلام کرد این اقدامات چهار فرد و هفت نهاد کره شمالی را هدف قرار می‌دهد.

این تحریم‌ها که اولین تحریم‌هایی است که از سوی جنوب اعمال می‌شود، علیه بازیگران مرتبط با سازمان اطلاعاتی اصلی کره شمالی، اداره کل شناسایی، که مسئول عملیات‌های جنگ سایبری پیونگ یانگ در نظر گرفته می‌شود، است.

گروه هکری لازاروس نیز از جمله تحریم شدگان هستند، که با صد‌ها میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت شده مرتبط است، و یکی از اعضای آن، پارک جین هیوک است که در لیست تحت تعقیب‌ترین مجرمان سایبری FBI قرار دارد، گفته می‌شود این فرد پشت باج افزار Wannacry و سایر حملات سایبری است.

  اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در ارزدیجیتال

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه به نقل از کره هرالد بدون ارائه جزئیات تاکید کرد: این‌ها “تن‌ها اهدافی نیستند” که تحت بررسی هستند. UPI گزارش داد که دانشگاه اتوماسیون پیونگ یانگ که گمان می‌رود هکر‌های کره شمالی را آموزش می‌دهد نیز در لیست سیاه قرار گرفته است.

وزارت امور خارجه کره جنوبی گفت که این هکر‌ها ارز‌های دیجیتالی به ارزش بیش از ۱.۲ میلیارد دلار را از سال ۲۰۱۷ به سرقت برده اند. بیش از نیمی از آن ناشی از حمله مارس گذشته به Ronin، شبکه بلاک چین بازی آنلاین Axie Infinity است.

بر اساس پیش‌نویس گزارش سازمان ملل که توسط ناظران مستقل تحریم‌ها تهیه شده است، کره شمالی در سال ۲۰۲۲ بیش از هر سال گذشته دارایی‌های رمزنگاری شده را به سرقت برده است. این سند که هنوز به صورت عمومی منتشر نشده است، به نقل از تخمین‌های متفاوتی ارزش ارز‌های دیجیتال به سرقت رفته از سوی هکر‌هایی که برای پیونگ‌یانگ کار می‌کردند در طول دوره مورد مطالعه بیش از یک میلیارد دلار بوده است.

منبع: خبرآنلاین

  • کره شمالی به اتهام سرقت ارز‌های دیجیتال تحریم شد!

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا