ارزدیجیتالپرداخت دیجیتالپیشنهاد سردبیرمقاله

کیف پول های کریپتو قانون‌گذاری می‌شوند! شایعه یا حقیقت؟

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

شایعات اخیر در مورد قوانین ایالات متحده در زمینه قانون‌گذاری کیف پول‌های کریپتو خصوصی، توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است. به عنوان مثال، پیشنهادی که ماه گذشته توسط مقامات ایالات متحده برای پایین آوردن آستانه پول‌شویی در تراکنش‌های بین مرزی مطرح شد، نشان از این دارد که منوچین (Mnuchin)، وزیر خزانه‌داری آمریکا سریعا در حال وضع قوانین بیشتر و بیشتری در زمینه ارز‌های دیجیتال است.

شبکه مقابله با جرایم مالی ایالات متحده (FinCEN) و بانک مرکزی پیشنهاد تغییر قانون را داده‌اند و به موجب آن آستانه تراکنش‌های بین مرزی برای مقابله با پول‌شویی از ۳۰۰۰ دلار به ۲۵۰ دلار کاهش می‌یابد. این پیشنهاد تغییر قانون نگرانی‌هایی را در مورد حریم خصوصی کاربران ایجاد کرده است اما نگرانی مهم‌تر را برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) مدیر عامل کوین بیس در توییت‌های خود در مورد تهدید علیه کیف پول‌های کریپتو که از اصول اساسی فضای ارز دیجیتال هستند، مطرح کرد.

وضع قانون جدید برای جلوگیری از پولشویی

شایان ذکر است که دوره پاسخگویی برای قانون تغییر آستانه انتقالات بین مرزی به ۲۵۰ دلار، تنها ۳۰ روز مهلت پاسخگویی دارد و این در حالی است که معمولا ۳۰ تا ۹۰ روز برای پاسخگویی به این گونه امور در نظر گرفته می‌شود. یک شایعه جالب دیگر این است که این تغییرات قوی‌تر قانون، مستقیما از جانب منصوبین سیاسی می‌آیند و این طور نیست که از جانب افرادی باشند که حرفه دراز مدتی را در FinCEN و یا در سیاست‌گذاری تجربه کرده باشند.

جاستین نیوتن (Justin Newton) مدیر عامل Netki که راه‌حلی فنی برای مطابقت کریپتو با قوانین ضد پول‌شویی است، در این باره اظهار داشته است که: بسیاری از افراد در FinCEN، افرادی حرفه‌ای هستند که ۱۰ سال است در این سازمان کار می‌کنند و آنها فرآیندی آهسته و ثابت برای انجام امور دارند که این واقعا به خوبی جواب داده است. منوچین تا ۲۰ ژانویه فرصت دارد که چیز‌هایی را که می‌خواهد به انجام برساند.

نیوتن بر این باور است که این موضوع با این دوره پاسخ‌دهی سریع ۳۰ روزه به نتیجه رسیده است و آنها تنها می‌خواهند این تغییر قانون قبل از رفتن منوچین انجام شود. جوزف وینبرگ (Joseph Weinberg) که یکی از سازندگان قانون بانکی Travel Rule است، ابراز داشته که صنعت کریپتو و قانون‌گذاران مختلف آن در مرحله آموزش هستند و ملاحظات پیرامون کیف پول‌های کریپتو که غیر متمرکز هستند باید با دقت انجام شود.

وینبرگ در این باره چنین می‌گوید: اگر قانونی سریعا بیرون داده شود، من واقعا متعجب خواهم شد. عکس العمل سریع چیزی نیست که باید روی دهد زیرا مردم متوجه شده‌اند که اگر با همدیگر کار کنیم، می‌توانیم این مشکلات را حل کنیم. روش‌های مختلفی برای حل این موضوع وجود دارد و لازم نیست که یک نسخه دهه ۸۰ از سویفت را برای کریپتو اعمال کنیم تا قضیه در یک سال حل شود.

کیف پول‌های کریپتو خصوصی

شفافیت در مورد آنچه منظور قانون‌گذاران در مورد کیف پول‌های ارز دیجیتال خود میزبان است، از اهمیت برخوردار است و همچنین لازم است بدانیم که این چگونه به توصیه‌های جهانی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) مربوط است. این شامل ایجاد یک پل اطاعت از قانون بین کیف پول‌های میزبانی شده توسط یک فراهم‌کننده سرویس دارایی مجازی و یک کیف پول ارز دیجیتال خصوصی و یا بدون میزبان است.

نیوتن بر این باور است که اهتمام کامل باید در زمینه کیف پول‌های بدون میزبان در نظر گرفته شود و این باید دقیقا مشابه بررسی تحریم‌ها و ساز و کار‌هایی باشد که در جهان امور مالی سنتی انجام می‌گیرد. او در این باره می‌گوید:مهم نیست که طرف دیگر تراکنش یک بانک، فراهم کننده سرویس دارایی مجازی، خواربارفروشی و یا یک فرد عادی باشد، تحریم‌ها باید برای هر تراکنشی که روی می‌دهد، اعمال شوند.

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار داد این است که ایالات متحده از این طریق می‌خواهد به تصویب تعدادی قانون در مورد کیف پول‌های کریپتو خود میزبان بپردازد و ایالات متحده اولین کشوری نیست که چنین کاری را انجام می‌دهد. نهاد FINMA در سوئیس، رهنمود‌هایی را در ژانویه ۲۰۲۰ معرفی کرد و در آن صرافی‌ها ملزم به اعمال قانون Travel Rule در تراکنش‌های بالای ۱۰۰۰ دلار شدند و همچنین می‌بایست مالکیت کیف پول‌های ارز دیجیتال غیر متمرکز نیز تایید می‌شد.

تناسب با FATF

مالکولم رایت (Malcolm Wright) ریاست شورای مشاوره در گروه ترید صنعتی Global Digital Finance ابراز داشته که موضوع کیف پول‌های خصوصی در صف اول موضوعات مورد بحث FATF در امسال بوده است و همکاری قابل توجهی با بخش خصوصی از طریق گروه VACG انجام شده است. با این حال، ایالات متحده از پذیرندگان اولیه قانون‌گذاری در زمینه ارز‌های دیجیتال بوده است و اقداماتی بنیادین برای بهبود صنعت کریپتو را نیز در این راستا انجام داده است.

رایت می‌گوید: اگر شایعاتی که برایان آرمسترانگ مدعی آن شده، درست باشند، ما امیدوار خواهیم بود که دولت وارد این صنعت شود زیرا که FATF از طریق VACG تضمین حاصل می‌کند که تاثیر و شکل پیشنهاد‌ها مناسب باشد و برای نوآوران مسئول بازدارنده نباشد.

بخش‌های خاصی از بررسی ۱۲ ماهه‌ای که این تابستان توسط FATF صادر شد به مسیر پیش‌رو در ارتباط با کیف پول‌های کریپتو بدون میزبان اشاره دارد. علاوه بر این، نهاد JFSA که گروه FATF را رهبری می‌کند، موضوع فقدان اطلاعات هویتی در مورد کیف پول‌های غیر متمرکز را مورد بحث قرار داده است.

دیو جوانز (Dave Jevans) مدیر عامل سازمان تحلیلگر بلاک چینی CipherTrace ابراز داشته که این سازمان تحلیلگر از سال ۲۰۱۹ جلساتی با FinCEN، خزانه و FATF در مورد دارایی‌های مجازی داشته است و رهنمود‌هایی را در این راستا دریافت کرده است. او در این باره می‌گوید: گفتگو‌هایی در مورد این موضوع در دو هفته گذشته انجام شده است. نظر ما این است که تحمیل مدل Swiss+ ایده بدی است.

در اینجا دیگر فراهم کنندگان خدمات دارایی مجازی نمی‌توانند بدون نوعی اظهار شناخت مشتری اقدام به دریافت و ارسال وجه از کیف پول‌های غیر متمرکز ارز دیجیتال کنند. این مدیریت پول را برای مردم مشکل‌تر خواهد کرد و افراد برای ارسال پول به کسب و کار‌ها و یا خانواده خود با مشکل روبرو خواهند شد. این اقدامی کوته‌نظرانه است که مجرمان را متوقف نخواهد کرد زیرا آنها به سادگی از فنون لایه‌بندی برای دور زدن این کنترل‌ها استفاده می‌کنند.

ممنوع کردن کریپتو

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که سیون جونز (Sian Jones) یکی از مشارکان نهاد مشاوره XReg و مغز متفکر پشت استاندارد ارسال پیام FATF در زمینه کریپتو، در مورد شایعات موجود در مورد قوانین ایالات متحده در زمینه کیف پول‌های کریپتو ابراز داشته که این شایعات کاملا محتمل هستند.

جونز در این باره می‌گوید که: ایالات متحده از پر سر و صدا‌ترین حکومت‌هایی است که پیرامون FATF جمع شده‌اند. اکثر این قوانین توسط ایالات متحده هدایت می‌شوند که قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای یک رژیم نسبتا سخت‌گیر هستند. سیاستمدارانی که در آنجا هستند و عمدتا همین افرادند، این گونه امور را ترویج می‌دهند. آنها هنوز هم معتقدند که اگر در مورد چیزی راضی نباشند، می‌توانند آن را تحریم کنند. و آنها تنها کشوری هستند که از این اصطلاحات در صحبت‌هایشان استفاده می‌کنند.

جونز به تفاوت‌های ظریف زبانی اشاره می‌کند و اشاره می‌کند که FATF از کیف پول‌های بدون میزبان صحبت می‌کند، در حالی که همه در صنعت کریپتو این کیف پول‌ها را با نام کیف پول‌های خود میزبان می‌شناسند. جونز ابراز می‌دارد که این نکته چیز‌های زیادی را نشان می‌دهد. سیاستمدار‌ها کیف پول‌های کریپتو را چیزی کنترل نشده و بدون میزبان می‌بینند که قانون‌گذاری نشده است. اما افرادی که در صنعت ارز دیجیتال هستند، این کیف پول‌ها را به عنوان چیزی در انحصار خود می‌دانند و به همین دلیل، دیدگاه آنها با دیدگاه سیاستمداران آمریکایی بسیار متفاوت است.

وزارت خزانه ایالات متحده تا کنون توضیحی در مورد این موضوعات نداده است. یکی از نمایندگان FATF ابراز داشته که این گروه هیچ توضیحی در مورد شایعات نمی‌دهد.

منبع: میهن بلک چین

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

  1. بازتاب: معرفی بهترین کیف پول های بایننس کوین : پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی
  2. بازتاب: بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای اندروید : پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی
  3. بازتاب: ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” شماره 4، آذرماه ۱۳۹۹ : پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا