کسب وکار هوشمند در جهان

گرایش سرمایه‌گذاران خارجی به بخش تجارت الکترونیک هند

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

با توجه به نیم میلیارد کاربر اینترنت و افزایش روز افزون تعداد آنها، سرمایه‌گذاران خارجی پول خود را در شرکت های تجارت الکترونیک و پرداخت های دیجیتال هند سرمایه گذاری کرده‌اند مانند آنچه در اولین روزهای رونق دیجیتال چین صورت گرفت.

 به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از تسنیم به نقل از بلومبرگ، ثروتمندترین بانکدار آسیا عقیده دارد سرمایه گذاران خارجی باید به دنبال سرمایه‌گذاری در بخشهای دیجیتال و مصرف‌کننده هند باشند چون پیامدهای اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا ارزش کسب و کارها را جذاب تر کرده است.

اودای کوتاک، مدیر عامل بانک «کوتاک ماهیندرا» در گفتگو با یکی از موسسان بانک کارلی در مجمع اقتصاد هند گفت:«من همیشه عقیده داشتم باید در زمان چالش های بزرگی در هند سرمایه‌گذاری کرد. این بهترین زمان برای به کار گرفتن پول خود است».

 با توجه به نیم میلیارد کاربر اینترنت و افزایش روز افزون تعداد آنها، سرمایه‌گذاران خارجی پول خود را در شرکت های تجارت الکترونیک و پرداخت‌های دیجیتال هند سرمایه‌گذاری کرده‌اند مانند آنچه در اولین روزهای رونق دیجیتال چین صورت گرفت. اهمیت این بخش در سال جاری افزایش یافته چون همه‌گیری ویروس کرونا باعث بزرگترین قرنطینه ها در جنوب آسیا در اواخر ماه مارس شده بود.

موکش انبانی، ثروتمندترین مرد آسیا، بیش از ۲۰ میلیارد دلار در سال جاری سود کرده و ۳۳ درصد از سهام شرکت «جیو پترولیوم» را به سرمایه‌گذارانی مثل فیس بوک و گوگل فروخته است.

کوتاک گفت بهترین بخش‌ها برای سرمایه‌گذاری در هند در حال حاضر بخش‌های دیجیتال، تجارت الکترونیک، فناوری، داروسازی و مصرف‌کننده هستند. بخش بهداشت شاهد افزایش سرمایه‌گذاری بوده است.

بهترین مکان‌ها برای سرمایه‌گذاری در خارج از آمریکا طی ۱۰ سال آینده هند و چین خواهند بود. سرمایه خارجی هند به اندازه چین نیست ولی شرایط طی ۱۰ سال آینده تغییر می‌کند و هند به طور روزافزونی مکانی جذاب برای سرمایه‌گذاری و سرمایه‌های خارجی خواهد بود.

 کوتاک گفت:«بخش بانکداری آماده تغییرات زیرساختی قابل توجه است. سهم بازار بانک‌های بخش خصوصی در هند طی دهه آینده از ۳۵ درصد فعلی تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد».

 این بانکدار میلیاردر ۱۷ سال است ریاست بانک کوتاک را در اختیار دارد و سهام خود را از ۳۰ درصد تا ۲۶ درصد پایین آورده است. 

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا