دولت دیجیتال

گزارش آذری جهرمی درباره توسعه دولت الکترونیک در جریان اجرای قانون برنامه به کمیسیون بودجه

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ وزیر ارتباطات در گزارش خود درباره توسعه دولت الکترونیک در کشور در کمیسیون بودجه عنوان کرد که اجرا و توسعه این طرح کار یکی یا دو دستگاه نیست و همه دستگاه‌ها باید در اجرای این طرح نقش ایفا کنند.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون بودجه مجلس گفت: در جلسه امروز محمدرضا آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی از میزان اجرا و توسعه دولت الکترونیک طبق قانون برنامه ششم توسعه به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

وی افزود: این گزارش، گزارشی مبهم بود و در آن هیچ اشاره‌ای به میزان اجرای قانون در این باره درباره توسعه دولت الکترونیک در کشور نشده بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: وزیر ارتباطات در گزارش خود عنوان کرد که اجرا و توسعه دولت الکترونیک نیست و کار یک یا دو دستگاه نیست و همه دستگاه‌ها باید در این کار دست به دست هم دهند و نقش خود را ایفا کنند.

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: طبق قانون برنامه ششم باید در هر سال از قانون برنامه با توسعه دولت الکترونیک ۱۲.۵ درصد حضور مردم به  ادارات و سازمان‌ها کاهش یابد که این موضوع تاکنون یک درصد هم اجرایی نشده است.

وی افزود:‌علاوه بر این در جلسه امروز تخصیص قیر رایگان به پروژه‌های عمرانی اعاده شده از سوی شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ایرادات عبارتی آن اصلاح شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: علاوه بر این ایرادات عبارتی ایرادات مهم‌تری به این طرح از سوی شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد شده که در جلسات بعد کمیسیون مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا