ارز دیجیتال بانک مرکزی(CBDC)

فدرال رزرو سانفرانسیسکو به دنبال توسعه CBDC

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو قصد جذب توسعه دهنده CBDC را دارد. این نهاد هدف خود را بررسی هزینه و مزایای فناوری‌های بالقوه برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است.

فدرال رزرو سانفرانسیسکو روز شنبه یک فرصت شغلی با عنوان توسعه دهنده ارشد برنامه ارز دیجیتال ( CBDC ) منتشر کرد.

در شرح وظایف این موقعیت بیان شده است که انتظار می‌رود این فرد به فدرال رزرو در طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های حیاتی برای تحقیقات بیشتر درباره CBDC کمک کند.

رمزارز ملی و فدرال رزرو

با توجه به نقش مهم دلار، سیستم فدرال رزرو به دنبال درک بیشتر هزینه و مزایای فناوری‌های بالقوه برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است و چگونه سیستم این حوزه در حال ظهور را بهتر درک می‌کند.

در ادامه فدرال رزرو گفت: ما به دنبال یک توسعه دهنده ارشد برای پیاده‌سازی سیستم‌های نمونه مرتبط با CBDC هستیم. این موقعیت مستقیماً با مدیریت، سایر توسعه دهندگان تیم و فروشندگان درگیر است تا اطمینان حاصل شود که بانک، برای طراحی، توسعه و اجرای فناوری پشتیبانی از یک CBDC همانطور که توسط شورای حکام تعیین شده، کافی و مناسب است.

علاوه بر این، مسئولیت‌های کلیدی این شغل، شامل توسعه سیستم‌های مرتبط با CBDCها، شناسایی پیشرفت‌ها و کاهش خطرات است. این موقعیت در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، با حقوق پایه از ۱۱۰۳۰۰ دلار تا ۱۷۶۳۰۰ دلار معرفی شده است.

اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در فین‌تک (فناوری مالی)  

به عنوان بخشی از صلاحیت‌های مورد نیاز، داوطلب باید تجربه طراحی و نگهداری پرداخت‌های دیجیتال، ارزهای دیجیتال یا CBDC را داشته باشد. دانش پروتکل‌های رمزنگاری مانند روش‌های مختلف اثبات، الگوریتم‌های اجماع و امنیت نیز مورد نیاز است. در زمان نگارش این گزارش، در مجموع ۴۶ نفر برای این موقعیت درخواست داده‌اند.

شتاب رو به افزایش پروژه‌های CBDC

ژاپن و روسیه آخرین کشورهای اعلامی هستند که به طراحی و راه‌اندازی  CBDC می‌پردازند. روز جمعه، بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد که یک برنامه آزمایشی برای استفاده از ین دیجیتال اجرا خواهد کرد.

در همان روز، بانک روسیه اعلام کرد که در حال آماده شدن برای راه اندازی آزمایشی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور در ابتدا آوریل است.

بر اساس داده‌های اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک، در مجموع ۱۱ کشور ارز دیجیتالی را راه اندازی خواهند کرد که شامل کشورهایی مانند باهاما، چین، نیجریه و جامائیکا می‌شود.

لازم به ذکر است، ۱۰۵ کشور که بیش از ۹۵ درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می‌دهند، در حال بررسی پروژه یک ارز دیجیتال ملی هستند.

علاوه بر این، در مجموع ۵۰ کشور در مراحل انتهایی این پروژه (اعم از توسعه، آزمایشی، یا راه اندازی) قرار دارند.

برزیل و هند دو کشور دیگر این لیست هستند که اخیرا برنامه‌های CBDC کشور خود را راه اندازی کرده‌اند. همان‌طور که گزارش شد، معاون فرماندار هنددر اوایل این ماه فاش کرد که ۵ هزار تاجر و ۵۰ هزار کاربر اکنون در پروژه آزمایشی CBDC هند شرکت می‌کنند.

منبع: تجارت‌نیوز

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا