خانه / فین‌تک / بلاک‌چین در فین‌تک / مجموعه Goblintown در روزهای نخست عرضه به صدر جدول NFT ها رسید
مجموعه Goblintown در روزهای نخست عرضه به صدر جدول NFT ها رسید

مجموعه Goblintown در روزهای نخست عرضه به صدر جدول NFT ها رسید

علی ابراهیمی

در حالی که بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) همانند بازار رمزارز در روزهای اخیر عملکرد خوبی از خود نشان نمی‌دهد، مجموعه NFT جدید با نام شهر جن‌ها ( Goblintown ) محبوبیت زیادی کسب کرده است. فضای عجیب حاکم بر این پروژه (حضور جن‌ها) و شخصیت‌های آن، این مجموعه NFT را منحصر به فرد کرده است.

حجم فروش مجموعه گابلین تاون روز شنبه و یکشنبه از ۳،۸۰۰ اتر معادل با ۷ میلیون دلار فراتر رفت که از این حیث بهترین عملکرد را در میان مجموعه‌های NFT داشته است. این مجموعه متشکل از ۱۰,۰۰۰ توکن NFT است.

اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در فین‌تک (فناوری مالی)  

نمونه‌ای از کاراکترهای مجموعه گابلین تاون منبع: اوپن‌سی
نمونه‌ای از کاراکترهای مجموعه گابلین تاون منبع: اوپن‌سی

موضوع گابلین تاون یا همان شهر جن‌ها، مرتبط با بازار نزولی رمزارزها است. محبوبیت این مجموعه NFT در حالی رو به افزایش است که هم بازار رمزارز و هم بخش توکن‌های غیرقابل تعویض درگیر افت شده‌اند.

بخشی از محبوبیت این مجموعه NFT به نحوه راه‌اندازی و معرفی آن برمی‌گردد. برای این پروژه هزینه زیادی برای بازاریابی نشده و حتی مینت (صدور) توکن‌ها هم رایگان بوده است. نکته قابل تامل اینجاست که این پروژه، هنوز کانال دیسکورد ندارد.

در وب سایت این مجموعه NFT آمده است: هیچ نقشه راه، دیسکورد و کاربردی وجود ندارد. قرارداد توسط اجنه نوشته نشده است.

جهت مشاهده ودانلود فایل pdf ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

جالب است بدانید زمانی که حتی یکی از وب‌سایت‌های خبری از طریق توییتر با تیم توسعه این پروژه ارتباط گرفته، این افراد با زبانی ساختگی پاسخ داده‌اند.

ازنده گابلین تاوننجواهای منتشر شده از تیم س

روز گذشته کف قیمتی توکن‌های این مجموعه NFT به ۰.۷۵ اتر (حدود ۱،۵۰۰ دلار) رسید. البته از آن زمان قیمت به ۰.۵۱ اتر (۱،۰۶۰ دلار) برای توکن‌های ارزان‌قیمت‌تر کاهش یافته است.

از آنجایی که موفقیت مجموعه در زمان کمی صورت گرفته است، بسیاری معتقدند تیم قوی پشت پرده داستان وجود دارد. برخی از افراد معتقدند امکان دخیل بودن تیم بورد ایپ یات کلاب در این پروژه وجود دارد. البته این تیم در کانال دیسکورد خود هرگونه ارتباط با پروژه گابلین تاون را رد کرده است.

با این حال، موفقیت این پروژه ممکن است بازتابی از این باشد که علیرغم کاهش حجم فروش، هنوز تا حدودی از تب و تاب بازار NFT باقی مانده است.

البته در این هفته فقط مجموعه NFT گابلین تاون نبود که حجم معاملاتی بالایی داشت. اودیتیز (Oddities) و مون بردز (Moonbirds) نیز در این بین حجم معاملاتی بالایی داشتند و کف قیمتی آنها به ۳ اتر (حدود ۶،۰۰۰ دلار) رسید.

منبع: میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک،

مجموعه Goblintown در روزهای نخست عرضه به صدر جدول NFT ها رسید

حتما ببینید

کریستیانو رونالدو با همکاری بایننس، هواداران فوتبال را به دنیای بازی‌های NFT می‌آورد

کریستیانو رونالدو با همکاری بایننس، هواداران فوتبال را به دنیای بازی‌های NFT می‌آورد

مازیار نسیمی کریستیانو رونالدو گفته است که ایده ارائه تجربه‌های جدید به طرفداران خود از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.