توکن‌های غیر مثلی (NFT)

چارلز هاسکینسون: NFTها پویاترین بخش اکوسیستم کاردانو هستند

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال در هفته‌های آخر مسیر سختی را در پیش داشته است، چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار شبکه کاردانو با توجه به پیشرفت‌های اکوسیستم کاردانو به‌خصوص در رابطه با صدور NFTها دیدگاه مثبت خود را حفظ کرده و از امید به آینده این شبکه صحبت کرده است.

به نقل از  فینبولد، هاسکینسون روز ۶ مارس در پادکستی با شرکت اینپوت اوتپوت، کاربران را از پیشرفت‌های بخش NFTها در شبکه کاردانو مطلع کرد و افزود که NFTها پرطراوت‌ترین و پویاترین بخش این اکوسیستم در حال حاضر هستند. وی در این باره گفت که در حال حاضر NFTها در شبکه کاردانو از بهترین بخش‌های این اکوسیستم محسوب می‌شوند و به سرعت نیز در حال رشد هستند.

هاسکینسون توضیح داد که تاکنون ۸ میلیون دارایی در شبکه ساخته شده که به نظر بیشتر از نیمی از آنها متعلق به پروژه‌های NFT بوده است. وی در ادامه گفت که دیدن این سطح از شوق، انعطاف‌پذیری و دوام واقعاً هیجان‌انگیز است.

  اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در توکن‌هی غیرمثلی(NFT)

باید اشاره داشت که NFTها در یک هفته گذشته بیشترین دخالت را در فعالیت شبکه کاردانو داشته‌اند و صحبت‌های بنیان‌گذار این بلاک چین دور از ذهن نبوده است.

نوآوری‌های بیشتر برای کاردانو

علاوه بر موارد اشاره شده، هاسکینسون درباره یک به‌روزرسانی و نوآوری مربوط به NFTها در اکوسیستم کاردانو نیز خبر داد که شامل اجرایی کردن زبان کاربرپسند و ساده DSL برای نوشتن و اجرایی کردن قراردادهای مالی تحت عنوان مارلو (Marlowe) است.

وی افزود که تیم کاردانو در حال بررسی قابلیت مارلو بوده تا ببیند که آیا می‌تواند آن را به راهکاری بدون کد یا با کدهای کم در دسترس برای صدور NFTها تبدیل کند یا حداقل منطق و نحوه کارکرد این دارایی‌ها را مشخص کند. هاسکینسون در این باره گفت که دلیل تلاش برای راه‌اندازی قابلیت مارلو، اهمیت معنوی NFTها برای وی بوده است.

یکی دیگر از مواردی که می‌توان به آن اشاره داشت، راهکار آتالا پریسم (Atala PRISM) است. بنا بر داده‌های بنیان‌گذار کاردانو، این قابلیت ک راهکار تأیید هویت و اعتبار در بلاک چین کاردانو است که تاکنون کمک زیادی به شبکه کرده است. هاسکینسون افزود که تیم شبکه در تلاش بوده و قابلیت تأیید هویت را به NFTها اضافه کرده است تا با استاندارد NFT تیم پریسم همخوانی داشته باشد.

منبع: فکت‌کوینز

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا