خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / بیت‌کوین / ورود توکن‌های NFT به بلاکچین بیت ‌کوین، خوب یا بد؟!
ورود توکن‌های NFT به بلاکچین بیت ‌کوین، خوب یا بد؟!

ورود توکن‌های NFT به بلاکچین بیت ‌کوین، خوب یا بد؟!

اخیراً یک پروتکل توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه اصلی بیت ‌کوین راه‌اندازی شده که جامعه ارزهای دیجیتال را بر سر اینکه آیا این پروتکل برای اکوسیستم بیت ‌کوین خوب است یا خیر، دچار اختلاف کرده است.

طبق گزارش‌ها، این پروتکل که Ordinals نام دارد، به دست کیسی رودارمور (Casey Rodarmor)، یک مهندس نرم‌افزار در تاریخ ۲۱ ژانویه در شبکه اصلی بیت‌کوین راه‌اندازی شد. این پروتکل به ایجاد نسخه بیت ‌کوین NFT ها اجازه می‌دهد که در این شبکه، با نام مصنوعات دیجیتال (digital artifacts) توصیف شوند.

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

با این حال، معرفی پروتکل Ordinals، جامعه بیت کوین را به دو دسته تقسیم کرده است. برخی استدلال می‌کنند که این پروتکل موارد استفاده مالی بیشتری را برای بیت کوین به ارمغان می‌آورد.

در مقابل، برخی دیگر معتقدند که این پروتکل، بیت کوین را از شبکه معرفی‌شده توسط ساتوشی ناکاموتو به عنوان یک سیستم نقدی همتابه‌همتا دور می‌کند. این گروه همچنین معتقدند که این ساختارهای NFT مانند، می‌توانند تقاضا برای فضای بلاک -و در نتیجه کارمزدها- را افزایش دهند. به گفته این افراد، در چنین شرایطی، کاربران ثروتمند می‌توانند مردم عادی را از مشارکت در شبکه بیت کوین محروم کنند.

برخی دیگر، از جمله آدام بک، مدیرعامل Blockstream و توسعه‌دهنده بیت کوین، از ورود فرهنگ میم به بیت کوین ابراز نارضایتی کرده‌اند. جالب اینجا است که رودارمور در یکی از مصاحبه‌های خود گفته که پروتکل Ordinals برای زنده کردن میم‌ها در شبکه بیت کوین ایجاد شده است.

منبع: پول وتجارت

  • ورود توکن‌های NFT به بلاکچین بیت ‌کوین، خوب یا بد؟!

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

حتما ببینید

۴ دلیل برای اینکه ۲۶هزار دلار فعلاً سقف قیمتی بیت کوین خواهد بود

۴ دلیل برای اینکه ۲۶هزار دلار فعلاً سقف قیمتی بیت کوین خواهد بود

سجاد اسحقی نصرآبادی  قیمت بیت کوین ساعاتی پس از انتشار نرخ تورم ایالات متحده که مطابق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *