خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / آلت‌کوین / بیش از ۸۰۰هزار NFT طی ۲ ماه اخیر در شبکه کاردانو صادر شده است
بیش از 800هزار NFT طی ۲ ماه اخیر در شبکه کاردانو صادر شده است

بیش از ۸۰۰هزار NFT طی ۲ ماه اخیر در شبکه کاردانو صادر شده است

مقدار دارایی‌های بومی صادر شده در کاردانو به ۴.۸ میلیون افزایش یافته است. یک دارایی بومی اگر ویژگی‌هایی مثل مقدار یا ارزش، نام و شناسه خط مشی (policy ID) منحصر به فرد باشد یک NFT در کاردانو قلمداد می‌شود. NFT ها را می‌توان با استفاده از گره کاردانو در این شبکه تولید کرد و بنابراین دارایی‌های بومی هستند.

اخیرا موسسه تحقیقات بلاکچین IOHK اطلاعاتی منتشر کرده است که نشان می‌دهد تعداد دارایی‌های بومی (Native) صادر شده در کاردانو به ۴.۸ میلیون افزایش یافته است.

مورگان شوفیلد (Morgan Schofield) رییس موسسه تحقیقات بلاکچین IOHK، در ۲۳ مارس (۳ فروردین) گزارش داد که پلتفرم قراردادهای هوشمند کاردانو میزبان چهار میلیون توکن بی همتا (NFT) است.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) بنیان‌گذار IOHK، به نقل از این توییت، نوشت: یادتان می‌آید که هزاران دارایی و برنامه غیرمتمرکز را در کاردانو پیش‌بینی کردم؟ خب، اشتباه کردم. اکنون میلیون‌ها دارایی بومی صادر شده است و برنامه‌های غیرمتمرکز آهسته و پیوسته در حال گسترش هستند.

اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در فین‌تک (فناوری مالی)  

این تفاوت نشان می‌دهد که از زمان توییت مورگان شوفیلد در ۲۳ مارس، بیش از ۸۰۰هزار دارایی بومی منتشر شده است.

مقدار دارایی‌های بومی شبکه کاردانو
داده‌هایی آماری از کاردانو، منبع: essentialcardano.io

بلاک‌چین کاردانو می‌تواند به صورت بومی توکن‌ یا دارایی‌های سفارشی را تولید کند، با آن‌ها تعامل داشته باشد و یا آن‌ها را حذف کند. کلمه بومی نشان می‌دهد که کاربران می‌توانند بدون نیاز به استفاده از قراردادهای هوشمند، مستقیماً با این دارایی‌های سفارشی تعامل داشته باشند.

فناوری NFTهای کاردانو شبیه دارایی‌های بومی است. یک دارایی بومی اگر ویژگی‌هایی مثل مقدار یا ارزش، نام و شناسه خط مشی (policy ID) منحصر به فرد باشد یک NFT در کاردانو قلمداد می‌شود. NFT ها را می‌توان با استفاده از گره کاردانو تولید کرد و بنابراین دارایی‌های بومی هستند. با این حال، برخلاف دارایی‌های بومی قابل تعویض که ممکن است از میلیون‌ها توکن قابل تعویض تشکیل شده باشد، یک NFT یک دارایی بومی واحد است که نمی‌توان آن را کپی کرد یا از بین برد و برای همیشه در بلاک‌چین وجود دارد.

تعداد پروژه‌های NFT در حال افزایش است

در هفته گذشته، IOHK تعداد کل پروژه‌های NFT در شبکه کاردانو را ۵٬۵۴۹ عنوان کرد. در حال حاضر این تعداد به ۵٬۶۵۶ پروژه افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش ۱۰۷ واحدی در تعداد پروژه‌ها است. افزایش تعداد آثار هنری غیرقابل تعویض و پروژه‌های مینت شده با رشد شبکه کاردانو مرتبط است.

بد نیست بدانید که فروش NFTهای کاردانو تا ماه آوریل به ۲۷ میلیون دلار رسیده بود. در زمان نگارش این مطلب قیمت ارز دیجیتال کاردانو (ADA) با ۰.۹۷٪ افزایش نسبت روز گذشته به ۰.۵۳ دلار رسیده است.

منبع: میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی،

حتما ببینید

استیبل کوین USDD در حال پیمودن مسیر UST است

هشدار فعال حوزه رمزارزها: استیبل کوین USDD در حال پیمودن مسیر UST است

مازیار نسیمی یکی از فعالان حوزه رمزارزها که با نام مستعار کافی‌زیلا در توییتر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.