خانه / بلاک‌چین / بلاک‌چین در فین‌تک / NFT زیر تیغ بیل گیتس
NFT زیر تیغ بیل گیتس

NFT زیر تیغ بیل گیتس

نویسنده : جیمز وینسنت   مترجم : امیر آل علی  

بدون شک مهمترین تکنولوژی ۱۰ سال اخیر، بلاک چین است که در این زمینه یکی از جدیدترین موارد NFT می باشد. در این زمینه همه ما با اخبار فروش های میلیاردی افراد در این بازار مواجه شده ایم. درواقع با یک نقاشی کاملا ساده می توان درآمدهای میلیونی به دست آورد. در این رابطه NFT، توکن های غیرقابل  معاوضه هستند. آنها به عنوان یک گواهی مالکیت دیجیتالی غیرتکراری برای هر نوع دارایی دیجیتالی صادر می شوند. برخی از اشکال محبوب NFT ها شامل gif ،Jpegs و فیلم و همین طور توئیت ها هستند، اما درواقع هر دارایی دیجیتالی با توجه به خواست سازنده و طراح آن امکان تبدیل شدن به NFT را دارد. در این رابطه فراموش نکنید که NFT درست به مانند کالاهای لوکس هستند که قیمت گذاری آن کاری چندان ساده نمی باشد. درواقع ممکن است یک اثر، قیمتی میلیون دلاری پیدا کند و این امر در حالی است که اثری دیگر، در حد چند دلار باقی بماند. این بازار مخالفان و موافقان بسیاری دارد و بیل گیتس، به جدیدترین مخالف تبدیل شده است. 

وی در مصاحبه خود عنوان کرده است که معامله این بازار اشتباه بزرگی است و آن را به تئوری احمق بزرگتر تشبیه کرده است. براساس این تئوری، قیمت یک کالا براساس ارزش واقعی آن تعیین نمی شود. درواقع به نظر وی این بازار براساس انتظارات غیرواقعی و تصمیمات احساسی شکل گرفته است. درواقع چنین بازارهای احساسی، به یک باره با سقوط شدید درست به مانند رمزارزها مواجه خواهند شد که در این زمینه قیمت بیت کوین نیز سقوطی فاجعه بار را داشته است. در این رابطه وی عنوان کرده است که سرمایه گذاری پرسود که تا چندین سال به صورت مداوم ارزش آن افزایش پیدا کند شامل مواردی نظیر خرید مزارع، شرکت ها و کارخانه ها است. درواقع سرمایه گذاری تنها زمانی معنا پیدا می کند که منجر به تولید یک محصول شود. درواقع این نخستین باری است که بیل گیتس نظر منفی در رابطه با ارزهای دیجیتال را بیان می کند و با این اقدام نشان داده است که هم عقیده با دوست قدیمی خود، وارن بافت می باشد. درواقع به عقیده وی چنین مواردی، کاملا بی ثبات هستند و نمی توان تصور واضحی نسبت به آینده آنها داشت. 

در این رابطه ایلان ماسک نیز در توییت خود عنوان کرده است که اگر سرمایه کمی دارید، باید با احتیاط زیادی وارد عرصه ارزهای دیجیتال شوید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که پیش بینی های مالی بیل گیتس در چند سال اخیر، همواره درست بوده و همین امر باعث شده است تا نگرانی های زیادی در رابطه با این بازار شکل گیرد. تحت این شرایط باید دید که آیا NFT هم به آینده بیت کوین دچار می شود؟

منبع: فرصت امروز

حتما ببینید

تحول صنایع با دنیای دارایی های دیجیتال؛ هالیوود چگونه از NFT ها استفاده می‌ کند؟

تحول صنایع با دنیای دارایی های دیجیتال؛ هالیوود چگونه از NFT ها استفاده می‌ کند؟

 حسین قطبی اگر بتوانید با خرید یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) به تامین مالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.