خانه / اقتصاددیجیتال / متاورس در کانون بحث‌های مجمع جهانی اقتصاد؛ رهبران اقتصادی درباره آینده تبادل نظر می‌کنند
متاورس در کانون بحث‌های مجمع جهانی اقتصاد؛ رهبران اقتصادی درباره آینده تبادل نظر می‌کنند

متاورس در کانون بحث‌های مجمع جهانی اقتصاد؛ رهبران اقتصادی درباره آینده تبادل نظر می‌کنند

موضوعاتی مانند واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و هوش مصنوعی که از ارکان سازنده متاورس هستند مورد توجه سخنرانان حاضر در داووس قرار گرفت.

یکی از پنل‌های این گردهمایی سالانه نخبگان جهانی به موضوع «امکان‌های متاورس» اختصاص پیدا کرد. در این نشست تعدادی از رهبران فکری و اقتصادی از جمله فیلیپ روزدیل، بنیانگذار سکندلایف، پگی جانسون، مدیرعامل مجیک لیپ و همچنین ادوارد لوین، معاون امور عمومی و دولت گروه لگو حضور داشتند.

جانسون که مدیریت پلتفرم واقعیت افزوده مجیک لیپ را برعهده دارد، متاورس را زیرساخت دیجیتالی اینترنت توصیف کرد که شامل شبکه‌ دنیاهای مجازی دسترس‌پذیر از طریق موبایل یا کامپیوتر است. به گفته او شرکت‌ها در آینده نزدیک به‌شکل گسترده‌ای این فناوری جدید را خواهند پذیرفت و در حوزه‌های فراوانی مانند آموزش آتش‌نشانان و دانشجویان پزشکی به‌کار خواهند گرفت.

ادوارد لوین، معاون امور عمومی و دولت گروه لگو در این نشست گفت از هر سه کاربر اینترنت، یک نفر کودک یا جوانی است که برای دنیای مجازی در حال طراحی اهمیت ویژه دارد. شرکتِ مادر گروه لگو اخیراً با شرکت سونی یک میلیارد دلار در شرکت اپیک‌گیمز (توسعه‌دهنده متاورس فورت‌تایت) سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

همچنین فیلیپ روزدیل، بنیانگذار سکندلایف در پاسخ به سوالی درباره حریم خصوصی دیجیتال این موضوع را یک «چالش بزرگ» برای ایجاد تعادل بین امنیت، حریم خصوصی و آزادی بیان دانست. سکندلایف یک پلتفرم مجازی مبتنی بر آواتار است که در سال ۲۰۰۳ شروع به‌کار کرد و از جمله قدیمی‌ترین نمونه‌های متاورس به‌شمار می‌آید.

مجمع جهانی اقتصاد روز چهارشنبه نتایج یک نظرسنجی بین‌المللی در مورد متاورس را منتشر کرد. بر اساس نتایج این نظرسنجی بیش از دو سوم پاسخ‌دهندگان از چین، هند و پرو درباره متاورس خوش‌بین بودند، در حالی که تنها یک سوم از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از بریتانیا، کانادا، ژاپن، بلژیک، فرانسه و آلمان اشتیاق بالایی به متاورس نشان داده‌اند.

منبع: همشهری آنلاین به نقل از بلاک‌ورکس

جهت مشاهده ودانلود فایل pdf ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

حتما ببینید

آینده اقتصاد تولید محتوا در دنیای Web3

آینده اقتصاد تولید محتوا در دنیای Web3

اقتصاد تولید محتوا جریان نوآوری را در صنایع گوناگون به پیش می‌راند، تعاریف موجود از کار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.