خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / آلت‌کوین / نهنگ کاردانو: ADA می‌تواند مانند بیت کوین ضد تورمی شود
ADA می‌تواند مانند بیت کوین ضد تورمی شود

نهنگ کاردانو: ADA می‌تواند مانند بیت کوین ضد تورمی شود

کوشیار حیدری

نهنگ کاردانو معتقد است این رمزارز باید در نحوه توزیع و سیاست‌های تورمی، مسیر بیت کوین را در پیش بگیرد و رمزارز ADA می‌تواند در آینده مانند بیت کوین ضد تورمی شود.

یکی از حساب‌های توییتری مطرح میان هواداران کاردانو، به نام «ADA Whale»، معتقد است رمزارز کاردانو یکی از معدود رمزارزهایی است که می‌تواند به نحوه توزیع و ضدتورمی بودن بیت کوین نزدیک شود. او همچنین معتقد است ADA در صورت دنبال کردن مسیری مشابه BTC، می‌تواند در آینده به یک دارایی بسیار کمیاب تبدیل شود. او در توییت خود نوشت: معامله BTC در سال ۲۰۱۰ آغاز شد و ۴ سال و نیم بعد در سال ۲۰۱۴ به ارزش بازار ۴.۴ میلیارد دلار رسید.

معامله ADA در سپتامبر ۲۰۱۷ آغاز شد و ۴ سال و نیم بعد به ارزش بازار ۱۵.۴ میلیارد دلار رسید (با وجود اینکه استیکینگ آن تا ۲۰۲۰ شروع نشده بود).

با نرمال کردن این ارقام با توجه به نرخ تورم بیت کوین این دو رمزارز مسیر مشابهی را طی کرده‌اند.

کاردانو یکی از معدود رمزارزهایی است که در حال نزدیک شدن به نحوه توزیع و تورم بیت کوین است.

هیچ شرکت سرمایه‌گذاری خطر پذیری در آن سرمایه‌گذاری نکرده است، توزیع آن میان هولدرهایش متناسب است و تورم آن قابل پیش‌بینی است.

اثری از طرح‌های پانزی در آن دیده نمی‌شود و سیاست پولی آن مانند بیت کوین ضد تورمی است.

توییت ADA WHALE
توییت ADA WHALE

«نهنگ ADA» معتقد است بیت‌کوین به دلیل توزیع عادلانه‌اش، پایین ماندن قیمت آن برای مدت طولانی که امکان خرید برای بسیاری را فراهم کرد و عرضه ثابت آن، ساز و کار توزیع صحیحی داشته است. ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز بیت کوین، معتقد بود که «کمیاب بودن» برای اینکه وسیله تبادل اقتصادی میان عموم مردم، ذخیره‌کننده ارزش باشد، ضرورت اساسی دارد. از این رو، حداکثر عرضه بیت کوین به ۲۱ میلیون محدود شد. مطابق گزارش قبلی از این تعداد ۱۹ میلیون تا ماه آپریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) استخراج شده است و استخراج حدود ۲ میلیون بیت کوین باقیمانده حدود ۱۱۸ سال دیگر زمان می‌برد.

جهت مشاهده ودانلود فایل pdf ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

کاردانو، مانند بیت کوین اما بر خلاف اتریوم، دارای عرضه محدود است و تنها ۴۵ میلیارد ADA وجود خواهد داشت. در حال حاضر، عرضه در گردش ADA حدود ۳۳.۸۲ میلیارد است که برابر با ۷۵٪ از سقف عرضه آن است.

اما باید توجه داشت «نهنگ ADA» شرایط فعلی بازار را برای سرمایه‌گذاری در ADA مناسب نمی‌داند. او به مخاطبان خود توصیه کرد: بازار فعلی شدیدا نزولی است، بنابراین در صورت سرمایه‌گذاری، باید برای ماه‌ها بازدهی منفی دو رقمی آماده باشید. صحبت‌های من به چشم‌انداز بلندمدت کاردانو مربوط می‌شود.

منبع: میهن‌بلاک‌چین به نقل از یوتودی،

نهنگ کاردانو: ADA می‌تواند مانند بیت کوین ضد تورمی شود

حتما ببینید

نهنگ سولانا همزمان با ارائه سومین پروپوزال سولند، بخشی از بدهی خود را پرداخت کرد

نهنگ سولانا همزمان با ارائه سومین پروپوزال سولند، بخشی از بدهی خود را پرداخت کرد

پروتکل سولند، در هفته گذشته با اتفاق نادری در جامعه کریپتو مواجه شد که تهدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.