خانه / رسانه دیجیتال / توئیتر پیام های مرتبط با خطر فناوری نسل پنجم برای گسترش کرونا را راستی آزمایی می کند
توئیتر پیام های مرتبط با خطر فناوری نسل پنجم برای گسترش کرونا را راستی آزمایی می کند

توئیتر پیام های مرتبط با خطر فناوری نسل پنجم برای گسترش کرونا را راستی آزمایی می کند

همزمان با انتشار شایعاتی در مورد اینکه دکل های نسل پنجم تلفن همراه عامل انتشار بیشتر ویروس کرونا هستند، توئیتر اعلام کرده که چنین پیام هایی را راستی آزمایی می کند.

توئیتر مدتی است که از برچسب های کنترل واقعیت به طور گسترده در مورد توئیت ها و پیام هایی که آنها را حاوی اطلاعات احتمالا دروغین تشخیص دهد، استفاده می کند. حالا دامنه این کار به توئیت های مرتبط با موضوع کرونا و دکل های نسل پنجم رسیده است.

این شبکه اجتماعی از مدتی قبل هر توئیتی را که حاوی محتوا در مورد ارتباط شبکه های نسل پنجم و ویروس کرونا باشد با برچسب راستی آزمایی متمایز می کند و البته در مواردی به این موضوع توجه نمی شود که آیا واقعا توئیت های یادشده حاوی تئوری های توطئه هستند یا خیر.

در ماه های اخیر برخی افراد خرافاتی که تصور می کرده اند نصب دکل های تلفن همراه موجب شیوع بیشتر ویروس کرونا می شود، به این دکل ها حمله و آنها را تخریب کرده اند. در تعدادی از کشورها مانند انگلیس این حملات گسترده و شدید بوده است.

توئیتر مدتی قبل از برچسب های راستی آزمایی برای دو توئیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز استفاده کرد که این مساله موجب خشم شدید وی شد.

فارس

حتما ببینید

آینده اقتصاد تولید محتوا در دنیای Web3

آینده اقتصاد تولید محتوا در دنیای Web3

اقتصاد تولید محتوا جریان نوآوری را در صنایع گوناگون به پیش می‌راند، تعاریف موجود از کار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.