بانکداری‌دیجیتال

حمایت بانک جهانی از حواله‌های دیجیتال

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

بانک جهانی با کاهش ۷.۲ درصدی در جریان حواله‌های جهانی، از حواله‌های دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از نقدینه ،  براساس گزارشی جدید، کاهش ارزش برخی ارزها در برابر دلار آمریکا به کاهش حواله های بین المللی کمک می کند. گزارش بانک جهانی پس از دستیابی به بالاترین رقم ۵۴۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹، پیش بینی می کند حواله ها با کاهش ۷.۲ درصدی در سال ۲۰۲۰به ۵۰۸  میلیارد دلار برسد و با کاهش بعدی ۷.۵درصدی به ۴۷۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ برسد.

بانک جهانی در چکیده شماره ۳۳ مهاجرت و توسعه خود، جزئیات چگونگی تأثیر کاهش نرخ ارز ناشی از Covid-۱۹ بر جریان حواله های جهانی را بیان می کند. در این چکیده، نویسندگان به نرخ ارز بین دلار آمریکا و ارزهای مبدا برای حواله ها اشاره می کنند. در این گزارش با بیان جزئیات اینکه چگونه این امر بر جریان حواله ها از روسیه تأثیر گذاشته است، می گوید: تضعیف روبل در برابر دلار آمریکا، بیش از ۲۶ درصد از ابتدای سال ۲۰۲۰، باعث کاهش حواله های روسیه از نظر دلار آمریکا شده است. حواله ها به مقصد آسیای میانه به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

داده های بانک جهانی در واقع پروژه هایی را نشان می دهد که حواله های ارسالی از اروپا و آسیای میانه شدیدترین کاهش (جهانی) را با ۱۶ درصد در سال ۲۰۲۰ به ثبت می رسانند. از سوی دیگر، جریان حواله ها به آمریکای لاتین سرازیر می شوند و انتظار می رود که کارائیب فقط در سال ۲۰۲۰، ۰.۲ درصد کاهش یابد.

هنوز، این گزارش مهمترین عوامل دیگری را که باعث این کاهش شده است، مانند رشد اقتصادی ضعیف و عدم اطمینان در مورد مشاغل به ویژه در مورد ایالات متحده و کشورهای اروپایی عنوان کرده است. با این حال، برای کشورهای نفت خیز مانند عربستان سعودی و روسیه، قیمت های پایین کالاها است که جریان حواله ها را کاهش می دهد.

در همین حال، پس از جزئیات تأثیر Covid-۱۹ و محدودیت های حرکتی مرتبط، گزارش بانک جهانی ادامه می دهد که شناسایی رسمی حواله های دیجیتال به حفظ جریان وجوه حتی در شرایط سخت کمک می کند. این گزارش چنین ادامه می دهد:

دولت ها باید از زیرساخت های حواله، از جمله ضرورت خدمات شناسایی حواله، کاهش بار هزینه های حواله سیار، تشویق به انتقال دیجیتال پول و عوامل کاهش دهنده ای که از دسترسی مشتریان یا ارائه دهندگان خدمات حواله های دیجیتالی به خدمات بانکی جلوگیری می کند.

 اگرچه گزارش بانک جهانی نتوانسته است ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان یکی از حواله های دیجیتالی که مورد تبلیغ قرار می دهد، شناسایی کند، اما در حال حاضر مطالعات و گزارش ها استفاده روزافزون از دارایی های رمزنگاری شده هنگام انتقال توسط برخی از گروه های سیاررا نشان می دهد.

به عنوان مثال، گزارشی جدید از سایت بیت کوین نشان می دهد که استفاده روزافزون از ارزهای رمزنگاری شده برای بازپرداخت برون مرزی وجوه وجود دارد. همچنین گزارش دیگری رشد قابل توجهی در حجم تجارت هم سطح پس از اعمال محدودیت تعطیلی های اقتصادی کشورها را نشان می دهد.

ممکن است محدودیت های Covid-۱۹ به طور ناخواسته جذابیت ارزهای رمزنگاری شده را افزایش دهد. موج دوم موارد ابتلای در حال رشد و محدودیت های ناشی از آن فقط جایگاه آنها را در این شرایط جدید طبیعی تقویت می کند. همانطور که بانک جهانی توصیه کرده است، کشورها می توانند با پذیرش حواله های دیجیتال، تأثیر چنین محدودیت هایی را کاهش دهند.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا