فین‌تک

در مرکز نوآوری مالی؛نوآوردگاه فین تک خدمات انفورماتیک برگزار شد

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

اولین رویداد نوآوردگاه فین تک در مرکز نوآوری مالی شرکت خدمات انفورماتیک و در راستای تیم سازی و شناسایی تیم‌های توانمند استارت آپی صنعت مالی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، اولین نوآوردگاه فین تک با هدف تیم سازی و شناسایی تیم‌های توانمند در حوزه استارت آپ‌های فناوری مالی برای ورود به مرکز نوآوری مالی شرکت خدمات انفورماتیک تحت عنوان ifinc به مدت سه روز  از چهارشنبه بیست و هفتم آذر ماه تا جمعه بیست و نهم آذر ماه در کارخانه نوآوی آزادی در حال برگزاری است؛ سه تیم اول نوآوردگاه  فین تک علاوه بر دریافت جایزه نقدی، امکان حضور در مرکز آی فینک و استفاده از خدمات آن را دارند.

تیم‌های حاضر در این رویداد ایده‌های خود را مطرح می‌کنند و با کمک منتورها و اساتید حاضر که از برترین کارشناسان حوزه استارت آپ هستند، می‌توانند ایده‌های خود را توسعه و محصولی را برای ارائه ایجاد کنند؛ از سویی دیگر در این رویداد کارشناسان ارشد شرکت خدمات انفورماتیک به ویژه در بخش سامانه برنا و شاهین و سایر بخش ها حضور دارند و راهنمایی‌های لازم را به تیم‌های فین تکی حاضر انجام می‌دهند. این تیم‌ها همچنین می‌توانند با سامانه‌های شرکت خدمات انفورماتیک و شبکه بانکی آشنا شوند.

در مراسم افتتاحیه رویداد نوآوردگاه فین تک با شعار هوشمندانه رویاهای فین تکی خودت رو بساز، علی هاشمی، مدیرعامل شرکت فرادیس گستر کیش به عنوان یکی از شرکت‌های هلدینگ خدمات انفورماتیک گفت: هدف از ایجاد مرکز نوآوری مالی خدمات انفورماتیک ایجاد مرکز شتابدهی برای ایده‌ها و استارت آپ‌های صنعت خدمات مالی به منظور رشد و توسعه آن‌ها بوده است؛ در این مرکز حمایت از تیم‌های توانمند برای توسعه به جای ایجاد فضای رقابتی  دنبال می‌شود که می‌تواند به توسعه فین تک در کشور منجر شود.

وی با اشاره به قابلیت همکاری شرکت‌های حوزه بانکی با استارت آپ‌ها اظهار داشت: تیم‌های توانمند حوزه فین تک می‌توانند با ارائه اطلاعات به شرکت‌های ارائه دهنده راهکارهای بانکی از جمله خدمات انفورماتیک در راستای رفع نیازهای بازار استفاده کنیم و در عین حال برای مرتفع شدن نیازها و ارائه راهکارهای جدید به صنعت بانکی و خدمات مالی از همکاری و توان شرکت‌های فین تک استفاده کرد.

هاشمی تاکید کرد: نوآوردگاه فین تک، رویدادی آموزشی و علمی به شمار می‌رود که که به کار آفرینان می‌آموزد که  چگونه کسب و کار خود را برپایه ایده‌های نوآورانه ایجاد و توسعه دهند.

وی با اشاره به برنامه نوآوردگاه فین تک افزود: فعالان حاضر در حوزه فین تک در سه روز برگزاری این رویداد با حضور و استفاده از توان منتورها و کارشناسان حاضر در کارگاه‌های متنوع بوم ناب، MVP و کارگاه ارائه به سرمایه‌گذار به توسعه ایده‌های خود خواهند  پرداخت و در نهایت ایده‌هایی که موفق به احراز شرایط  لازم تعریف بر اساس قوانین  شده  باشند، ، وارد  مرکز آی‌فینک برای حمایت می‌شوند

لازم به ذکر است، شرکت خدمات انفورماتیک یکی از شرکتهای هلدینک ملی انفورماتیک وابسته به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از بزرگترین شرکت‌های حوزه بانکی با ۲۶ سال سابقه فعالیت است که در راستای تمرکز بر حمایت از مجموعه‌های استارت آپی و توسعه زیست بوم فین تک، با همکاری مجموعه هم آوا مرکز نوآوری مالی شرکت خدمات انفورماتیک را با عنوان ifinc ایجاد کرده است؛ برای دسترسی به اطلاعات بیشتر از این مجموعه می‌توانید به پایگاه اینترنتی ifinc.ir مراجعه کنید. /ایبنا

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا