ارزدیجیتال

فعال مطرح صنعت طلا: «شکی وجود ندارد» که قیمت بیت کوین ۲۰ برابر خواهد شد

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

دن تاپیرو (Dan Tapiero) در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده است که ۱۵ تریلیون دلار سرمایه از جانب سرمایه‌گذاران دانه‌درشت، می‌تواند باعث رشد ۲۰ برابری قیمت بیت کوین و رسیدن آن به ۵۰۰,۰۰۰ دلار شود.

به گزارش کوین تلگراف، تاپیرو که از بنیان‌گذاران شرکت گولد بولیون (Gold Bullion) است، عنوان کرده است که رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده شش رقمی، دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد.

او با حضور در پادکست پومپ پادکست (Pomp Podcast) با بیان این که از نظر افزایش قیمت، بیت کوین پادشاه بازارهاست، افزود که به نظر او، یک سرمایه‌گذار باید هم در بیت کوین و هم در طلا سرمایه‌گذاری کند. او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: طی ۵ سال آینده، طلا را در ۴,۰۰۰ دلار می‌بینم؛ یعنی با قیمت دو برابر شده. اما اگر قیمت طلا به ۴,۰۰۰ دلار برسد، بیت کوین احتمالا بین ۳۰۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ دلار خواهد بود؛ یعنی ۲۰ الی ۳۰ برابر قیمت فعلی.

او همچنین گفت که فکر نمی‌کند کسی در حوزه طلا پیدا شود که در این مورد «شک» داشته باشد.

به‌عقیده تاپیرو، به احتمال زیاد سرمایه‌گذاران نهادی و نهنگ‌های اقتصاد بین ۵ الی ۱۵ درصد سبدهای سرمایه‌گذاری خود را به بیت کوین اختصاص می‌دهند. او با بیان این مسئله که این یعنی ۱۰۰ تریلیون دلار سرمایه، گفت: بخش بسیار زیادی است. ۱۵ درصد از ۱۰۰ تریلیون دلار معادل ۱۵ تریلیون دلار است.

او در تشریح صحبت‌های خود گفت که بیت کوین سرپناهی در مقابل سیستم ارزهای فیات است و به‌محض آنکه ارزش بازار بیت کوین به تریلیون‌ها دلار برسد، استفاده از آن برای سرمایه‌گذاران بزرگ‌تر آسان می‌شود، همان‌طور که استفاده از طلا آسان است. تاپیرو در ادامه گفت: طلا ذخیره ارزش است و ذخیره ارزش بودن تنها یکی از ویژگی‌های بیت کوین است. بیت کوین خودش یک شبکه کامل است و به همین دلیل است که معتقدم این ارز دیجیتال بزرگ‌تر از طلا است. شکی نیست که بیت کوین گوی سبقت را از طلا خواهد ربود.

برایان استس (Brian Estes) هم از دیگر تحلیل‌گرانی است که دیدگاهی صعودی در ارتباط با قیمت بیت کوین دارد. استس که مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت آف دچین کپیتال (Off the Cahin Capital) است، در مصاحبه خود با رویترز ضمن پیش‌بینی اوج قیمت ۲۸۸,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱، گفت: هدف دور از دسترسی برای بیت کوین نیست که از ۱۰۰,۰۰۰ دلار بگذرد.

جیم کرامر (Jim Cramer)،‌ مجری سی‌ان‌بی‌سی، از دیگر افرادی است که به آینده روشن بیت کوین اعتقاد دارد. کرامر که از جمله منتقدان بیت کوین در طول روند صعودی سال ۲۰۱۷ بود، در اظهارنظر اخیر خود اعلام کرد که بیت کوین سرپناه خوبی در مقابل تورم است. او با بیان این مسئله که فرزندان او بیت کوین را می‌فهمند گفت: فکر می‌کنم وقتی پای ارث و میراث وسط باشند، بچه‌هایم با طلا راحت نباشند ولی این احساس راحتی در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد.

بهزاد ناصرفلاح؛ ارز دیجیتال

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا