ارزدیجیتال

قیمت بیت کوین برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ بالای ۱۳,۰۰۰ دلار بسته شد

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

بهزاد ناصرفلاح؛ ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین برای اولین در طول دو سال و نیم گذشته، توانست بالاتر از ۱۳,۰۰۰ دلار بسته شود. آخرین بار ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶) قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال بالاتر از این محدوده بسته شده بود.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین روز شنبه برای اولین بار پس از ۱۵ ژانویه ۲۰۱۸ (۲۵ دی ۹۶)، بالاتر از ۱۳,۰۰۰ دلار بسته شد. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۳,۱۰۰ دلار معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین اواخر ژوئن و اوایل ژوئیه ۲۰۱۹ هم برای مدت کوتاهی بالاتر از ۱۳,۰۰۰ دلار معامله شد، اما هیچ گاه موفق نشده بود کندل خود را بالاتر از ۱۳,۰۰۰ دلار ببندد.

طی هفته‌های گذشته اخبار مثبت بسیاری از خرید بیت کوین توسط مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و اسکوئر (Square) گرفته تا ورود پی‌پل به حوزه ارزهای دیجیتال، باعث شد روند صعودی قیمت بیت کوین تسریع شود. روز گذشته هم تحلیل‌گر جی‌پی مورگان (JPMorgan) اعلام کرد که قیمت بیت کوین «پتانسیل‌های زیادی برای صعود بیشتر» دارد.

خبرگزاری بلومبرگ هم ماه ژوئن در گزارشی ضمن اشاره به ۱۳۰۰۰ دلار به‌عنوان یک سطح قیمتی مهم و سکوی پرتاب برای این ارز دیجیتال، بیت کوین را یک «گاو در زنجیر» توصیف کرد.

نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به حال، افزایشی ۸۱ درصدی را تجربه کرده است. مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، تحلیل‌گر بلومبرگ و نویسنده گزارش مذکور، در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که از عملکرد بیت کوین در شکستن مقاومت ۱۰,۰۰۰ دلاری در اواخر ماه ژوییه (تیر) و تبدیل کردن آن به یک سطح حمایتی در ماه سپتامبر (شهریور) تحت‌تأثیر قرار گرفتم. او در ادامه گفت:

شاخص‌های فاندامنتال و تکنیکال همچنان صعودی باقی مانده‌اند.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا