خانه / امنیت اطلاعات / کشف یک آسیب پذیری خطرناک در آنتی ویروس‌های معروف
کشف یک آسیب پذیری خطرناک در آنتی ویروس‌های معروف

کشف یک آسیب پذیری خطرناک در آنتی ویروس‌های معروف

محققان و کارشناسان امنیتی به تازگی از کشف یک آسیب‌پذیری خطرناک در ۲۸ نرم‌افزار آنتی‌ویروس معروف خبر داده‌اند.

به تازگی پژوهشگران و کارشناسان موسسه تحقیقاتی RACK911 Labs که در زمینه امنیت سایبری فعالیت می‌کند، با انتشار گزارش جدیدی مدعی شده اند که آسیب‌پذیری و حفره امنیتی موسوم به Symlink Race را در ۲۸ نرم افزار آنتی ویروس مشهور جهان کشف و پیدا کرده‌اند که می تواند اطلاعات و فایل های حساس موجود در آنتی ویروس و حتی سیستم عامل کاربر را از بین ببرد و با از کار انداختن نرم افزار و سیستم عامل منجر به مختل کردن عملکرد رایانه شود.

کارشناسان این موسسه تحقیقاتی و امنیتی در گزارش خود ادعا کرده اند که از سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون به بررسی حفره‌های امنیتی و آسیب پذیری های موجود در نرم افزارهای آنتی ویروس مشغول بوده اند و هم اکنون ۲۸ نرم افزار در سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و مک را شناسایی و کشف کرده اند که این مشکل امنیتی را دارند.

این گروه امنیتی همچنین اعلام کرده است که پس از کشف آسیب پذیری های مذکور به شرکت های سازنده و توسعه دهنده نرم افزارهای آنتی ویروس مربوطه اطلاع رسانی شده و آنها نیز با بیانیه‌های رسمی به برطرف کردن این مشکل پرداخته اند. البته برخی از آنها تنها به رفع باگ مذکور بسنده کرده و در این مورد هیچ اطلاع رسانی انجام نداده‌اند.

طبق گزارش های منتشر شده در وبسایت تک رادار، در تصویر زیر نام و اسامی نرم افزارهای آنتی ویروسی که این محققان آسیب‌پذیری Symlink Race را در آنها کشف کرده‌اند، آمده است:

حتما ببینید

خلق ترسناک‌ترین ربات بر پایه هوش مصنوعی توسط یک مهندس نرم‌افزار

خلق ترسناک‌ترین ربات بر پایه هوش مصنوعی توسط یک مهندس نرم‌افزار

وحید علی‌محمدی به همان میزان که درمورد مزایا و فواید هوش مصنوعی صحبت شده باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.